Paulina druga na świecie!

Obrazy newsów: mucha.png   

Od 3 do 16 sierpnia we Frankfurcie nad Menem w Niemczech odbywała sińę Mińędzynarodowa Olimpiada Jńęzyka Niemieckiego organizowana przez Goethe – Institut. Uczennica klasy III MF – Paulina Mucha reprezentowała tam Polskńę jako laureatka ogólnopolskiej olimpiady i zdobyła we Frankfurcie drugie miejsce na świecie na poziomie jńęzykowym C1. Gratulujemy Paulinie tytułu bycia drugą spośród osób najlepiej mówiących w jńęzyku niemieckim na świecie i życzymy dalszych sukcesów.

Wywiad z Pauliną na stronie Goethe Institut.

Wińęcej w rozwinińęciu newsa.

Od 3 do 16 sierpnia we Frankfurcie nad Menem w Niemczech odbywała sińę Mińędzynarodowa Olimpiada Jńęzyka Niemieckiego organizowana przez Goethe – Institut. Uczennica klasy III MF – Paulina Mucha reprezentowała tam Polskńę jako laureatka ogólnopolskiej olimpiady i zdobyła we Frankfurciedrugie miejsce na świecie na poziomie jńęzykowym C1. Gratulujemy Paulinie tytułu bycia drugą spośród osób najlepiej mówiących w jńęzyku niemieckim na świecie i życzymy dalszych sukcesów.

W konkursie brało udział 96 osób z 48 krajów z całego świata. Na początek odbył sińę egzamin kwalifikujący do danej grupy poziomu jńęzykowego A2, B2 lub do najwyższego – C1. Olimpiada składała sińę z trzech etapów – samodzielnej pracy pisemnej oraz z przedstawienia teatralnego i prezentacji przygotowywanej w czteroosobowych zespołach. Oprócz zmagań konkursowych w programie było mnóstwo wycieczek oraz imprez: zwiedzanie Frankfurtu i jego niezliczonych muzeów, wyjazd do Heidelberg, Mannheim czy Saalburg, koncert niemieckiej grupy rockowej Revolverheld, rejs statkiem po Menie. Najważniejsza była jednak mińędzynarodowa integracja, poznawanie nowych kultur, tradycji, obyczajów. Dwa tygodnie to wystarczająco długi okres czasu, by poznaæ wspaniałych ludzi i zawiązaæ prawdziwe przyjaźnie.

 

Wybierz kategorię

Nasze archiwalne artykułu
%d bloggers like this: