Piątkowy wieczór z poezją u Kasprowicza

Obrazy newsów: wieczor_poet_2016.jpg

W piątek 22 kwietnia 2016 roku aula Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu przybrała formę uroczej i klimatycznej kawiarenki, a to za sprawą wieczoru poetyckiego, którego głównymi aktorami byli Nauczyciele – Poeci z I LO: pan dr Janusz Nowak i pan dr Jacek Molęda. Obaj Panowie prezentowali swoje wiersze, dzielili się kulisami pracy twórczej, a także wspominali swoje artystyczne początki… Poznaliśmy nowe oblicza naszych nauczycieli. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na Facebooku, a w rozwinięciu newsa do poznania wszystkich “bohaterów” tego nastrojowego wieczoru…

Obrazy newsów: wieczor_poet_2016.jpg

W piątek 22 kwietnia 2016 roku aula Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu przybrała formę uroczej i klimatycznej kawiarenki, a to za sprawą wieczoru poetyckiego, którego głównymi aktorami byli Nauczyciele – Poeci z I LO: pan dr Janusz Nowak i pan dr Jacek Molęda. Obaj Panowie prezentowali swoje wiersze, dzielili się kulisami pracy twórczej, a także wspominali swoje artystyczne początki… Poznaliśmy nowe oblicza naszych nauczycieli.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na Facebooku.

Spotkanie przy świecach, kawie i herbacie było także okazją ujawnienia swojej twórczości przez młodych miłośników sztuki poetyckiej. Zgromadzonej publiczności zaprezentowali się uczniowie: Zuzanna Mroczek z klasy 2 humanistycznej i Jerzy Janiczko – maturzysta z klasy matematyczno – fizycznej (oboje już w zeszłym roku wystąpili na wieczorku poetyckim). Teraz dołączyła do nich Agnieszka Himel z klasy pierwszej matematyczno – językowej, debiutując na szkolnej scenie.

Poetyckie odczyty urozmaicały występy muzyczne uczniów. Pod kierunkiem pani Katarzyny Kwiotek powstał zespół, w którym pani Kwiotek pięknie grała na skrzypcach, Daria Chrubasik na pianinie, zaś Karolina Kurzeja anielskim głosem śpiewała piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk, Grzegorza Turnaua czy Jonasza Kofty. Na zakończenie zaśpiewał pierwszoklasista z naszego gimnazjum – Michał Nosal, który z wdziękiem zaprezentował utwór z repertuaru Marka Grechuty – „Nie dokazuj”.

Konferansjerkami były Magdalena Helmich i Oliwia Lipiec, a nagłośnie nadzorował Michał Zgrzendek. Uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe foldery z wierszami szkolnych poetów, przygotował je Przemek Kempe z klasy pierwszej matematyczno – językowej .

Do naszej kawiarenki przybyło wielu znakomitych Gości zaprzyjaźnionych ze szkołą: rodzice, nauczyciele, absolwenci, przedstawiciele raciborskiej kultury i oświaty i spora grupa naszych uczniów. Bardzo dziękujemy za ciepłe przyjęcie.

Szczególne podziękowania należą się rodzicom, uczniom i nauczycielom, którzy pomogli zorganizować spotkanie.

Pani Barbarze Kempe, mamie Bartłomieja i Przemysława, wielkiej przyjaciółce naszej szkoły.

Nauczycielom: pani Joannie Kazimierczak, pani Katarzynie Adamek-Chwalczyk i pani Krystynie Neugebauer oraz – wspomnianej wcześniej – pani Katarzynie Kwiotek.

Oczywiście uczniom za dekoracje, robienie zdjęæ, parzenie kawy, sprzątanie i wsparcie. Było ich wielu i wszyscy zasługują na wyróżnienie i wymienienie:
Ania Wieczorek (koordynator), Weronika Krupa (zdjęcia), Aga Pośpiech, Zosia Lasak, Dominika Niedzbała, Ala Multaniak, Magda Stopa, Monika Trojańska, Ola Klimczyk, Ola Kalicka, Marta Kolasa, Marysia Grzela, Paulina Duda, Wiktoria Pietrasz, Żaneta Talik, Agata Głąb, Emilia Pączko, Marlena Jureczko, Katrin Robenek, Mirela Derkowski, Samson Mackiewicz, Patryk Jaschek, Szymon Chwalczyk, Krzysztof Obruśnik, Michał Masłakow, Mateusz Malcharczyk, Krzesimir Szulc i Bartek Strózik.

A przede wszystkim, pomysłodawczyni i organizatorce “Wieczoru u Kasprowicza” – pani Grażynie StrózikLaughing

Dziękujemy i zapraszamy na kolejne takie klimatyczne spotkania!

Archiwa
%d bloggers like this: