Pierwsze spotkanie młodzieży polsko-czeskiej w “Otwartym ogrodzie”

13.09.2022 w ramach projektu “Otwarty ogród – zielona oaza spotkań, nauki, sztuki i relaksu” odbyło się pierwsze spotkanie polsko-czeskie. Młodzież z opawskiej SŠUP wraz z opiekunami została zaproszona do wspólnej realizacji “Ogrodów nauki“, przygotowanych i przeprowadzonych przez uczniów klas biologicznych i medycznych naszej szkoły. W trakcie pięciogodzinnych warsztatów rówieśnicy z obu krajów wzięli udział w zajęciach integracyjnych oraz z pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki tym pierwszym, młodzież szybko nawiązała nowe znajomości, poznała się i zintegrowała w grupach międzynarodowych, dzięki tym drugim – nauczyła się jak reagować w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje pomocy, jak jej fachowo, z punktu widzenia medycznego, udzielić.

Dzisiejsze warsztaty, po raz pierwszy, odbyły się w ogrodzie naszej szkoły, który podczas wakacji letnich został częściowo zrewitalizowany. Na kolejną odsłonę działań projektowych i warsztaty “Ogrody sztuki” w tej zielonej przestrzeni zapraszamy już 22-23.09.2022.

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: