Powtórka z Kasprowiczem

Niedługo maj, a w maju oczywiście kwitną kasztany i bzy, a zaraz potem są matury…, ale nie tylko licealiści przystępują wtedy do egzaminu dojrzałości. Maj to także miesiąc egzaminów dla uczniów klas ósmych. Z myślą o nich przygotowaliśmy grę terenową, która została przeprowadzona w piątek, 25 kwietnia, w naszej szkole. Do zabawy zaprosiliśmy uczniów raciborskich podstawówek. Nasi goście – przedstawiciele szkół: SP 4, SP 15 i SP 18 z zaangażowaniem wzięli udział w zabawie, która miała formę powtórki przed egzaminem z języka polskiego. Zadania zostały rozmieszczone w różnych, nawet najdalszych zakątkach, szkoły. Część z nich ukryto w kodach QR, przy innych dyżurowali licealiści, tworząc stacje zadaniowe z kartami pracy, pozostałe znajdowały się w bibliotece i w poszczególnych pracowniach polonistycznych. Jedną z nich otworzył dla naszych gości pan Leszek Radaj, któremu serdecznie dziękujemy za pomoc. Każda z grup, której pomyślnie udało się wykonać wszystkie zadania, otrzymała certyfikat uprawniający do ubiegania się u swojego polonisty o stosowną ocenę cząstkową z języka polskiego.

A. Rozłucka-Jankowska, M. Myśliwy, J. Gizowska-Kurek

Autorkami zdjęć są uczennice klasy 4 LSP – Luiza Pordzik i Julia Wyźnikiewicz.

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: