Relacja z obozu językowego EuroWeek 2024 w Lądku – Zdroju

W dniach 10 – 14 czerwca 2024 r. uczniowie klas pierwszych i drugich I LO wzięli udział w obozie językowym EuroWeek, który odbył się w malowniczym Lądku – Zdroju.

Dzień 1
Pierwszy dzień warsztatów językowych, oczywiście prowadzonych w języku angielskim, rozpoczął się od ekscytującej podróży. W drodze do Lądka – Zdroju zatrzymaliśmy się w Kłodzku, gdzie odbyliśmy spacer wokół Twierdzy Kłodzkiej i po urokliwej starówce. Wieczór spędziliśmy na integracji z uczestnikami i prowadzącymi, a także na wspólnej grze na boisku za ośrodkiem.

Dzień 2
Drugi dzień rozpoczęliśmy od porannego energizera, który postawił wszystkich na nogi. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach dotyczących stereotypów i uprzedzeń oraz w zabawie “speed dating”, która umożliwiła szybkie nawiązanie nowych znajomości. Szczególną atrakcją była prezentacja Natiko, jednej z wolontariuszek, na temat Gruzji. Po południu zwiedziliśmy stare miasto i dom zdrojowy w Lądku – Zdroju. Wieczorem licealiści przygotowali humorystyczną prezentację polskiej kultury i wzięli udział w Night Show, przedstawiając swoje kreatywne pomysły i umiejętności.

Dzień 3
Trzeci dzień przyniósł kolejne atrakcje: poranny energizer, zajęcia “1 Problem + 1 Solution” oraz team building. Następnie poznaliśmy kulturę Zimbabwe, zwiedzaliśmy stare miasto i przygotowywaliśmy się do wieczornego Night Show. Dzień zakończyliśmy zabawą Disco Night. Pełni zapału, z entuzjazmem uczestniczyliśmy w każdym punkcie programu.

Dzień 4
Czwarty dzień EuroWeeku rozpoczęliśmy jak zwykle od doładowania energii podczas wspólnych ćwiczeń na świeżym powietrzu. Następnie przeszliśmy do kreatywnych zadań i budowania zespołu. Miłym zaskoczeniem była wizyta innych wolontariuszy, z którymi dyskutowaliśmy po angielsku w mniejszych grupach. Kolejnym punktem programu była prezentacja na temat Peru. Ceremonię zakończenia EuroWeeku poprzedziło grupowe wyzwanie”Mission Impossible”. Uczniowie podsumowali ten dzień stwierdzeniem „anything is possible”.

Obóz językowy EuroWeek 2024 był niezwykłym doświadczeniem pełnym nauki, zabawy i nowych przyjaźni. Już nie możemy doczekać się kolejnej edycji!

J. Kazimierczak
S. Kubiak
P. Michalak
Wybierz kategorię

%d bloggers like this: