Ogólnopolskie Wybory Książek

Ogólnopolskie Wybory Książek to ogólnopolska akcja organizowana przez redakcję branżowego miesięcznika „Biblioteka w Szkole” i środowisko bibliotek z całej Polski. W ramach akcji w maju i w czerwcu w szkołach odbywają się wybory, podczas których uczniowie wybierają swoje ulubione książki. Akcja ma na celu poznanie prawdziwych gustów czytelniczych dzieci i młodzieży oraz promocję czytania dla rozrywki i przyjemności. Nasza szkoła także wzięła udział w tym wydarzeniu. W ramach akcji uczniowie mieli okazję głosować na swoje ulubione książki, co pozwoliło na stworzenie rankingu najchętniej czytanych pozycji. Dzięki temu można było zyskać cenny wgląd w preferencje literackie młodych czytelników, co w przyszłości pomoże lepiej dostosować ofertę  biblioteczną do ich potrzeb. Wydarzenie to nie tylko zintegrowało społeczność szkolną, ale również stało się inspiracją do dalszego promowania literatury wśród młodzieży. Akcja pokazała, że młodzi ludzie chętnie sięgają po książki i mają swoje ulubione tytuły, co jest pozytywnym sygnałem dla wszystkich zaangażowanych w edukację i rozwój czytelnictwa.
Poniżej kilka tytułów książek, które pojawiły się w ankiecie:
“Wrony” Petra Dvorakova
“Kobieta z biblioteki” Sulari Gentill
,,48 praw władzy” Robert Greene
“Mój ostatni miesiąc” Marcel Moss
“Pieśń o Achillesie” Madeline Miller

A. Rozłucka-Jankowska, J. Gizowska-Kurek

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: