Rocznica urodzin Eichendorffa

Obrazy newsów: eichendorff_news.jpg

W ubiegły poniedziałek, 10. marca wszyscy uczniowie naszego gimnazjum zgromadzili sińę w auli obchodząc uroczyście Dzień Patrona Gimnazjum.  To już 226 rocznica urodzin Josepha von Eichendorffa, poety doby romantyzmu. Uczniowie klas gimnazjalnych przygotowali krótki program artystyczny, w którym przypomnieli najciekawsze fakty z życia poety i recytowali wiersze. 

Wińęcej w rozwinińęciu newsa.

Obrazy newsów: eichendorff_news.jpg W ubiegły poniedziałek, 10. marca wszyscy uczniowie naszego gimnazjum zgromadzili sińę w auli obchodząc uroczyście Dzień Patrona Gimnazjum.  To już 226 rocznica urodzin Josepha von Eichendorffa, poety doby romantyzmu. Uczniowie klas gimnazjalnych przygotowali krótki program artystyczny, w którym przypomnieli najciekawsze fakty z życia poety i recytowali wiersze. Najwińększe uznanie uczniów zdobyły jednak kompozycje muzyczne do wierszy Eichendorffa, które zostały nagrodzone gromkimi brawami: „ Der frohe Wandersmann”/ „Wesoły wńędrownik” oraz „Untreue”/ „Niewiernośæ”.

„Tak naprawdńę jest i nie jest ważne to, kiedy ktoś sińę urodził, w jakiej epoce pisał, ważne są wiersze. Pamińętajmy o tym, co mówią do nas poeci, bo to zostaje …” tymi słowami uczniowie zakończyli akademińę.

Przy tej okazjii można zapoznaæ sińę również z wystawą pt. „ Eichendorff i miejsca z nim związane” w naszej bibliotece szkolnej. Zapraszamy!

 Krystyna Neugebauer

Obrazy newsów: eichendorff1.jpg

Obrazy newsów: eichendorff2.jpgObrazy newsów: eichendorff3.jpg

Obrazy newsów: eichendorff4.jpg

Obrazy newsów: eichendorff5.jpg

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: