Ślubowanie klas pierwszych

 

Środa, 12 października 2022 r., była w naszej szkole szczególnym dniem dla uczniów klas pierwszych, którzy składając uroczyste ślubowanie, zostali oficjalnie przyjęci w szeregi społeczności ZSO nr 1.

           Uroczysta przysięga na sztandar szkoły, będąca świadectwem ciągłości edukacyjnego obyczaju, została poprzedzona wystąpieniem dyrektor szkoły. Pani Marzena Kacprowicz, kierując swe słowa do uczniów, podkreśliła że  „… to ważny moment w Waszym życiu. To czas nadziei i nowego otwarcia. Wybraliście drogę ku solidnej przyszłości. Ufam, że lata spędzone w murach szkoły pozostaną w Waszej pamięci jako jeden z najpiękniejszych okresów w życiu. Wypełnionych nie tylko nauką, ale także radością z nawiązywania nowych znajomości i przyjaźni, przy zachowaniu równowagi i – zarazem – rozwagi w gradacji priorytetów”. Wybór miejsca na przestrzeń dzisiejszej uroczystości – auli szkolnej – nie był przypadkowy. To miejsce, które uosabiając trwałość naszej licealnej wspólnoty, łączy – a nie dzieli. Wygłaszając tekst przyrzeczenia, uczniowie podjęli ważne zobowiązania – przestrzegania najważniejszych życiowych i szkolnych wartości. Uroczystości towarzyszyło przedstawienie tegorocznych stypendystów Starosty Raciborskiego. Wśród wyróżnionych znaleźli się uzdolnieni uczniowie naszej szkoły – laureaci, finaliści, zwycięzcy olimpiad, konkursów i zawodów sportowych. Tego dnia aula zamieniła się w salę koncertową za sprawą młodych wykonawców i instrumentalistów. Uczniowie starszych klas dali popis swoich  muzycznych umiejętności,  dostarczając obecnym wspaniałych wrażeń estetycznych. Naszym młodszym koleżankom i kolegom, którzy oficjalnie stali się częścią licealnej wspólnoty,  życzymy wiary w przyszłość,  siły w pokonywaniu trudności i poczucia, że każdy dzień przynosi lepsze rozwiązania i możliwości.Od dziś, wraz z nami, będziecie tworzyć historię kolejnych lat naszej wielkiej, kasprowiczowskiej rodziny. 

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: