Obchody Dnia Edukacji Narodowej

 

    Obchody Dnia Edukacji Narodowej w ZSO nr 1 w Raciborzu rozpoczęły się już 12 października. W tym dniu odbyła się uroczysta akademia z udziałem nauczycieli, pracowników administracji  i obsługi, uczniów, przedstawicieli Rady Rodziców, emerytowanych pracowników szkoły oraz Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół 1LO. Pani Dyrektor, Marzena Kacprowicz, przywitała wszystkich zebranych tym samym rozpoczynając część oficjalną akademii. Podziękowała za długoletnią pracę na rzecz szkoły ustępującemu Zarządowi Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół 1LO. Podziękowania z rąk pani Dyrektor przyjęli również, kończący swoją przygodę z 1LO, Państwo Niżborscy – pani Marzena, będąca przez wiele lat nauczycielką fizyki i pan Janusz, który pełnił funkcję skarbnika w RR. Następnie, pracownikom obsługi, administracji i nauczycielom, zostały wręczone nagrody dyrektora szkoły. Ten miły akcent zakończył część oficjalną i rozpoczęła się część artystyczna, w której mogliśmy zobaczyć bardzo aktualny, oczywiście związany z dniem powszednim nauczyciela, kabaret w wykonaniu uczniów, a dowcipnie napisany przez  Pana Jacka Molędę. Na zakończenie uroczystości wysłuchaliśmy kilku utworów wokalno-instrumentalnych, które z okazji DEN przygotowali, uzdolnieni muzycznie, licealiści.

Wybierz kategorię

Nasze archiwalne artykułu
%d bloggers like this: