Sukces w Streetballu

W piątek 26 czerwca, w „Ekonomiku” rozegrano Turniej Koszykówki Ulicznej chłopców szkół ponagimnazjalnych. Do rywalizacji przystąpiły dwa zespoły z I LO, noszące nazwy „Rydy Wołek” i „Kobas”. W rozgrywkach grupowych „Kobas” zajął drugie miejsce, co dawało udział w finale B. Natomiast „Rydy Wołek” wygrał swoją grupę i awansował do finału A. W obydwu finałach nasi koszykarze zmierzyli się z reprezentantami CKZiU nr 2 (”Mechanika”.) i oba mecze wygrali, zajmując I i III miejsce. Oznacza to, że „Rydy Wołek” będzie reprezentował rejon raciborski w Finale Wojewódzkim Licealiady.

Mistrzowie rejonu („Rydy Wołek”) grali w składzie: Wojciech Janus, Dawid Dereń, Kamil Janko i Marek Cyganek.

Brązowi medaliści turnieju („Kobas”) grali w składzie: Łukasz Przybyła, Filip Dziadek i Oskar Szkurłat.

 Opiekunem chłopców jest p. Piotr Michalak.

 

I miejsce w konkursie rzutów za 3 punkty zajął Dawid Dereń.

Tytuł MVP (czyli najbardziej wartościowego zawodnika) turnieju otrzymał Wojciech Janus.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcia na szkolnym FB.

Więcej informacji na:

http://www.naszraciborz.pl/site/art/2-sport/0-/58407-uczniowie-raciborskich-szkol-rywalizowali-w-zawodach-streetballa.html#4

https://sport.nowiny.pl/sport/128722-rudy-wolek-wygral-turniej-streetballa-zdjecia.html

Archiwa
%d bloggers like this: