Twórcze ferie

W rozwinińęciu newsa fotorelacja z warsztatów fotograficzny technik srebrowych POWIÊKSZENIE, które prowadzone były pod kierunkiem dr Gabrieli Habrom-Rokosz w Instytucie Studiów Edukacyjnych i Sztuki PWSZ w Raciborzu oraz w RCK w ramach akcji FERIE W MIEśCIE 2015. Wielu uczniów z naszej szkoły w nich uczestniczyło – szcegóły w rozwinińęciu newsa.
Poniżej fotorelacja z warsztatów fotograficzny technik srebrowych POWIÊKSZENIE, które prowadzone były pod kierunkiem dr Gabrieli Habrom-Rokosz w Instytucie Studiów Edukacyjnych i Sztuki PWSZ w Raciborzu oraz w RCK w ramach akcji FERIE W MIEśCIE 2015. Wielu uczniów z naszej szkoły w nich uczestniczyło.

Studenckie Koło Naukowe Fotografii Artystycznej FOTON z PWSZ w Raciborzu – świńętujące w 2015 roku swoje 10-lecie – w czasie ferii zimowych zorganizowało dla zainteresowanej młodzieży warsztaty fotograficzne technik klasycznych. Wśród uczestników tej, jak sińę okazało wspaniałej przygody znaleźli sińę również uczniowie ZSO Nr 1 w Raciborzu. Szeregi FOTON-u, jako organizacji o charakterze otwartym, zasilili w ostatnim czasie uczniowie Liceum Plastycznego, którzy pomyślnie zrealizowali tzw. staż kandydacki, dowodząc swojej wrażliwości twórczej i kreatywności. Do grona tego należą: Patrycja Piechula – kl. IV LP, Łukasz Lorenc – kl. III LP, Aleksandra Rybińska – kl. III LP i Wojciech Chrubasik – kl. III LP. O status członkini Koła stara sińę Agnieszka Widenka z kl. III LP, Katarzyna Słowiak – kl. II LP i Adam Kandora – kl. II LP. W marcu prace fotograficzne: Patrycji, Agnieszki, Oli, Łukasza i Wojtka bńędzie można oglądaæ na dwóch wystawach: “Zatrzymane w kadrze” w Galerii GAWRA z siedzibą w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu przy ul. Kasprowicza 12 [wernisaż 6.03.2015 godz. 18:00] i “Banalne-niebanalnie” w ramach XII Mińędzynarodowego Festiwalu Fotografii w Rybniku w dniach 20-22.03.2015r. ZAPRASZAMY!

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: