Uczniowie Liceum Plastycznego na Tygodniu Sztuki w Gut Saathain

img_9188_800x533_200x133.jpg W dniach od 29 lipca do 5 sierpnia 2012 roku uczniowie Liceum Plastycznego w Raciborzu, zaproszeni przez partnerski powiat raciborskiego Starostwa – Elbe-Elster, wzińęli udział w mińędzynarodowych warsztatach artystycznych w ramach 5. Mińędzynarodowego Tygodnia Sztuki Dzieci i Młodzieży w Gut Saathain.
Wińęcej informacji oraz link do galerii zdjńęæ znajdują sińę w dalszej czńęści newsa
img_9188_800x533_200x133.jpg W dniach od 29 lipca do 5 sierpnia 2012 roku uczniowie Liceum Plastycznego w Raciborzu, zaproszeni przez partnerski powiat raciborskiego Starostwa –Elbe-Elster, wzińęli udział w mińędzynarodowych warsztatach artystycznych w ramach 5. Mińędzynarodowego Tygodnia Sztuki Dzieci i Młodzieży w Gut Saathain.

     Podczas tygodniowych warsztatów młodzież wzińęła udział w warsztatach z rysunku i malarstwa (plener, portret), a także uczestniczyła w mniej konwencjonalnych projektach takich jak projektowanie kapeluszy czy tworzenie „malowanego lasu”. Zajńęcia, w których uczestniczyła również młodzież z Wńęgier, Armenii, Niemiec, a także z innego polskiego miasta –  Nakła nad Notecią, zostały zwieńczone wernisażem i wystawą prac w Gut Saathain, planowane jest również wydanie katalogu wystawy. Kierownikiem artystycznym przedsińęwzińęcia był niemiecki artysta armeńskiego pochodzenia, architekt i malarz, Ararat Haydeyan, a opiekunem raciborskiej grupy nauczycielka historii sztuki w Liceum Plastycznym Katarzyna Kwiotek.

  Codzienne zajńęcia artystyczne były przeplatane aktywnym wypoczynkiem – wspólnymi wyjazdami na krńęgle, spływ kajakowy wzdłuż rzeki Elster czy do aquaparku. W ramach warsztatów odbyła sińę również całodzienna wycieczka do Drezna, gdzie uczestnicy zwiedzali miasto i jego najsłynniejsze zabytki – Hofkirche, Frauenkirche, Ratusz, Operńę Sempera oraz Zwinger, gdzie zobaczyli na żywo obrazy dawnych mistrzów – Rafaela, Rembrandta czy Rubensa w tamtejszej Gemäldegalerie Alte Meister.

   Uczennice, które wzińęły udział w warsztatach: Monika Staniszewska, Agnieszka Preiniger i Alice Wilczek zgodnie przyznają, że wyjazd był wspaniałą okazją nie tylko do udoskonalenia swojego warsztatu pracy, ale również do zawarcia nowych znajomości, æwiczenia jńęzyków obcych, poznania nowych kultur i tradycji. Wyjazd na warsztaty do Niemiec był pierwszym, ale na pewno nie ostatnim wyjazdem uczniów Liceum Plastycznego, którzy przez cały rok biorą udział w wielu interesujących przedsińęwzińęciach, projektach, warsztatach i plenerach. Warto przypomnieæ, że wciąż trwa nabór do Liceum Plastycznego w Raciborzu – osoby zainteresowane mogą składaæ dokumenty w sekretariacie szkoły ZSO nr 1 do 27 sierpnia br. Szczegóły na stronie internetowej szkoły.


 Galeria zdjńęæ

Autorka zdjńęæ: Monika Staniszewska

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: