Uroczystość Pożegnania Absolwentów

4 lata minęły jak jeden dzień! W piątek 28 kwietnia w auli szkolnej odbyła się uroczystość Pożegnania Absolwentów, którzy ukończyli naukę w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1. Absolwenci 1 Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza oraz Liceum Sztuk Plastycznych otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, a także certyfikaty językowe, podziękowania, nagrody i dyplomy za różne osiągnięcia – naukowe, sportowe i artystyczne.

Oprócz absolwentów, dyrekcji i nauczycieli, wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in. Etatowy Członek Zarządu Powiatu Raciborskiego – pani Ewa Lewandowska, Prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Raciborzu – pani Katharina Kreuzer oraz Przewodniczący Rady Rodziców ZSO nr 1 – pan Grzegorz Pypłacz.

Ufundowaną przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół I LO nagrodę Primus inter Pares otrzymała Dominika Ściepura z kl. 4 Mp, natomiast Nagrodę dla Najlepszego Absolwenta Liceum Sztuk Plastycznych, ufundowaną przez Radę Rodziców, otrzymała Anna Pypłacz z kl. 4 LP.

Zaproszeni goście, dyrektor szkoły pani Marzena Kacprowicz, a także przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Natalia Ignacy z kl. 3 M złożyli gratulacje i życzenia tegorocznym absolwentom. Wraz ze świadectwami otrzymali oni drobne upominki ufundowane przez uczniów klas trzecich 1 LO oraz klasy 4 Liceum Sztuk Plastycznych.

W roku szkolnym 2022/2023 naszą szkołę ukończyli absolwenci 5 klas 1 LO:

4 Mp (wychowawcy: panie Magdalena Myśliwy i Ewa Dorobisz),

4 Hp (wychowawca: pani Joanna Sokołowska),

4 Bp (wychowawca: pani Sybilla Weleda-Krężlewska),

4 MDp (wychowawca: pani Bożena Dworak),

4 Jp (wychowawca: pan Leszek Radaj)

oraz klasy 4 LP (Liceum Sztuk Plastycznych, wychowawcy: pani Bogumiła Jankowska i pani Joanna Kazimierczak).

Na zakończenie absolwentom zadedykowano piosenkę „Ale to już było” z repertuaru Maryli Rodowicz, którą zaśpiewała Wiktoria Szebel przy akompaniamencie Martyny Nowak na pianinie, Marty Plury na gitarze oraz Lva Mykhailova na perkusji.

Prowadzący uroczystość Emilia Wawoczny z kl. 4 LSP oraz Paweł Sycha z kl. 2 JW zaprosili również na wernisaż wystawy prac dyplomowych tegorocznych absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych, który odbędzie się w auli szkoły w poniedziałek 22 maja o godz. 16.00.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia. Autorkami zdjęć są uczennice klasy 4 LSP: Natalia Bondarewicz, Anna Durka, Weronika Krasek i Katarzyna Kubala.

 

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: