Ostatnie spotkanie młodzieży w projekcie Erasmus + VIVAID

W dniach 23-28 kwietnia 2023 r. uczniowie naszej szkoły gościli w swoich domach niedawno poznanych korespondentów z francuskiego Lycée Les Rimains z Saint Malo.

Celem tego spotkania była realizacja kolejnych zadań na rzecz ekologii, zrównoważonego rozwoju oraz włączenia społecznego wynikających z celów projektu “Vivre au vert pour un avenir inclusif et durable” realizowanego już od 2020 r. w ramach programu Erasmus+.

W programie tygodniowego pobytu znalazły się warsztaty teatralne, gry i zabawy z dziećmi ze Szkoły Specjalnej w Raciborzu, warsztaty z edukatorami z Muzeum Polin w Warszawie, wizyta w dawnym Obozie Zagłady w Oświęcimiu, terenowa gra dydaktyczna w Arboretum Bramy Morawskiej. Tuż przed odlotem do domu młodzież francuska spędziła dzień zwiedzając Stare Miasto w Krakowie.

Projekt “Vivre au vert pour un avenir inclusif et durable” był okazją nie tylko do podróżowania po Polsce i Francji, ale także szansą na nowe znajomości, pogłębienie swoich umiejętności językowych, doświadczenia w podróżowaniu, zdobycie wiedzy i umiejętności kulturowych, społecznych i cyfrowych, odkrycie rozwiązań otwierających nową przyszłość w zakresie włączenia społecznego i ekologii. W trzyletnim projekcie wzięło udział 73 uczniów i 8 nauczycieli.

 

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: