“W służbie prawu”

18 kwietnia br. klasy 1J, 2H, 2JW pod opieką Krystiana Łyczka brały udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym Służby Więziennej, związanym z prewencją przestępstw wśród młodzieży “W służbie prawu”. Zajęcia prowadziła pani rzecznik Zakładu Karnego, Justyna Poznakowska. Dzień wcześniej uczestnicy programu spotkali się z Dyrektorem Okręgowym Służby Więziennej w Katowicach, ppłk. Maciejem Koniorem, absolwentem naszej szkoły.

Uczestnicy dowiedzieli się co grozi nieletnim za złamanie prawa, jak wygląda życie w więzieniu, na czym polega praca w Służbie Więziennej.

Na zakończenie uczniowie wypełnili test, w którym mogli sprawdzić, czy udało im się zapamiętać najważniejsze wiadomości.

Zapraszamy do zobaczenia fotorelacji z wydarzeń, której autorką jest Emilia Wawoczny z klasy 4 LSP.

 

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: