W Krakowie ze sztuką i historią za pan brat

Obrazy newsów: krakow_marzec_2016.jpg W czwartek 17 marca 2016 roku uczniowie klasy pierwszej biologiczno-chemicznej oraz drugiej matematyczno-geograficznej I LO wybrali sińę pod opieką pani Katarzyny Kwiotek i pana Krystiana Łyczka na wycieczkńę do Krakowa.
Jak zawsze podczas szkolnych kulturalno-historycznych wojaży nie mogło zabraknąæ architektury, w czym sprzyjała nam wyśmienita, słoneczna pogoda.
Cd w rozwinińęciu newsa.
Obrazy newsów: krakow_marzec_2016.jpg W czwartek 17 marca 2016 roku uczniowie klasy pierwszej biologiczno-chemicznej oraz drugiej matematyczno-geograficznej I LO wybrali sińę pod opieką pani Katarzyny Kwiotek i pana Krystiana Łyczka na wycieczkńę do Krakowa.
Jak zawsze podczas szkolnych kulturalno-historycznych wojaży nie mogło zabraknąæ architektury, w czym sprzyjała nam wyśmienita, słoneczna pogoda.

Swoją podróż przez epoki rozpoczńęliśmy od romanizmu, reprezentowanego przez kościół św. Andrzeja, poprzez gotyk poznawany w Collegium Maius i Kościele Mariackim. Renesans odkrywaliśmy w Sukiennicach, reprezentacyjnych kamienicach z przepińęknymi portalami, a także na Wawelu i w Kaplicy Zygmuntowskiej, zaś barok w kościele śś. Piotra i Pawła. Z kolei gmach Collegium Novum, zabudowa Placu Szczepańskiego ze Starym Teatrem i Pałacem Sztuki, czy Teatr im. Juliusza Słowackiego, przybliżyły nam architekturńę historyzmu i secesji, dominującą pod koniec XIX wieku i na początku XX.
Teatr im. Juliusza Słowackiego, czyli dawny Teatr Miejski, zwiedziliśmy także z przewodnikiem, podziwiając mińędzy innymi foyer, kurtynńę Siemiradzkiego czy garderoby, w tym słynną garderobńę Ludwika Solskiego. To jednak nie był koniec naszej przygody z teatrem, bowiem tego dnia mogliśmy także z przyjemnością zasiąśæ w pierwszych rzńędach, aby obejrzeæ spektakl “Opńętani”, który z pewnością zainteresował nie tylko miłośników Witolda Gombrowicza.

Obrazy newsów: krakow_marzec_2016_1.jpg

Obrazy newsów: krakow_marzec_2016_2.jpg

Obrazy newsów: krakow_marzec_2016_3.jpg

Obrazy newsów: krakow_marzec_2016_4.jpg

Obrazy newsów: krakow_marzec_2016_5.jpg

Obrazy newsów: krakow_marzec_2016_6.jpg

Obrazy newsów: krakow_marzec_2016_7.jpg

Obrazy newsów: krakow_marzec_2016_8.jpg

Archiwa
%d bloggers like this: