W krńęgu kultury bretońskiej

Obrazy: bretania1.jpg

W czwartek 28.11.2013 uczniowie gimnazjum mieli okazjńę uczestniczyæ w wirtualnej podróży w północno-zachodni zakątek Europy i Francji – do Bretanii. A wszystko za sprawą nauczycielek jńęzyka francuskiego – Joanny Kazimierczak i Małgorzaty Sokołowskiej – które przygotowały spotkanie z kulturą bretońską. 

Wińęcej w rozwinińęciu newsa.

 Obrazy: bretania1.jpg

W czwartek 28.11.2013 uczniowie gimnazjum mieli okazjńę uczestniczyæ w wirtualnej podróży w północno-zachodni zakątek Europy i Francji – do Bretanii. A wszystko za sprawą nauczycielek jńęzyka francuskiego –Joanny Kazimierczak i Małgorzaty Sokołowskiej – które przygotowały spotkanie z kulturą bretońską.  

 

 

Pierwsza czńęśæ spotkania była poświńęcona odkrywaniu Bretanii, jej tajemnic z czasów megalitycznych, specjałów kuchni, humoru, architektury, folkloru oraz krajobrazów morskich.

Przerwńę w bretońskim poranku wypełnił poczńęstunek składający sińę z produktów typowych dla Francji: bagietek oraz różnorodnych serów.

Obrazy: bretania2.jpg

 W drugiej czńęści reprezentacje klas gimnazjalnych rywalizowały w konkursie wiedzy o krajach francuskojńęzycznych.

Obrazy: bretania3.jpg

Obrazy: bretania4.jpg

Bezkonkurencyjnym zwycińęzcą tej zabawy została klasa 3G1.

Obrazy: bretania5.jpg

  Na uznanie zasługują również klasy 3G2 i 2G2 – zdobywcy II i III miejsca. Laureatom konkursu wrńęczono pamiątkowe nagrody ufundowane przez Polskie Stowarzyszenie Europa Jńęzyków i Kultur oraz słodycze.

Obrazy: bretania6.jpg

W trakcie spotkania wyłoniono również zwycińęzcńę konkursu na najlepszą imitacjńę stroju francuskiego – została nim Hania Karkocha z 2G1.

Obrazy: bretania7.jpg

Fot. Magda Machnik 1IM

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: