Warsztaty językowe w Londynie

 

      W dniach 20-26 lutego 50 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami spędziło tydzień w Londynie uczestnicząc w warsztatach językowych, poznając angielską kulturę i historię.

      Dzięki zakwaterowaniu u rodzin angielskich, uczniowie mieli okazję poćwiczyć użycie języka angielskiego, jak również skosztować angielskiej kuchni.

      Niewątpliwym hitem dla wielu uczniów była wizyta z Warner Bros. Studio, gdzie znaleźli się w świecie Harry’ego Pottera, mieli okazję zakupić „prawdziwą” różdżkę i wypić kremowe piwo (rzecz jasna bezalkoholowe). Wśród opiekunów największą fanką tego filmu okazała się być p. A. Mekeresz, która z entuzjazmem reagowała na widok niemal każdej rzeczy, którą można było tam zobaczyć.

      Poza tym uczniowie zwiedzili katedrę Św. Pawła, oglądali panoramę Londynu z Koła Londyńskiego a w twierdzy Tower of London i Muzeum Brytyjskim wzięli udział w lekcjach muzealnych, prowadzonych przez genialną przewodniczkę, panią Grażynę. W Oxfordzie natomiast mieli okazję pospacerować po mieście i obejrzeć zabudowania najstarszego uniwersytetu w Anglii.

      Wyjazd był bardzo udany i wiele osób chętnie zostałoby w Anglii co najmniej tydzień dłużej!

 

Poprzednie

Nastpęne

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: