Ważne kontakty na wakacje

Ministerstwo Edukacji Narodowej zamieściło obszerny wykaz portali, adresów i numerów telefonów, by zwrócić uwagę na bezpieczeństwo uczniów w czasie letniego wypoczynku.

Numery telefonów oraz adresy, które mogą Wam się przydać znajdziecie w rozwinięciu newsa.

Te numery telefonów oraz adresy mogą się Wam przydać:

• Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii www.kbpn.gov.pl; www.dopalaczeinfo.pl oraz poradnia internetowa: www.narkomania.org.pl;
  • Ogólnopolski Antynarkotykowy Telefon Zaufania działający pod numerem 801 199 990;
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12;
  • Na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki www.msit.gov.pl można znaleźć informator o zasadach bezpieczeństwa nad wodą „Bezpieczna woda”,  numery alarmowe: WOPR – 600 100 100 i górskie numery ratunkowe 985 lub 601 100 300.

Warto pamiętać także o:

• odwiedzeniu strony Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Polak za granicą” www.polakzagranica.msz.gov.pl,
  • bezpłatnej aplikacji iPolak – niezbędniku w podróży, gdzie są m.in. aktualne ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez MSZ. Aplikacja jest dostępna
  • za darmo na stronie: www.msz.gov.pl/pl/ipolak,
  • rejestracji wyjazdu za granicę za pośrednictwem bezpłatnego serwisu „Odyseusz”, www.odyseusz.msz.gov.pl.