Weekend cudów

Uczniowie naszej szkoły lubią pomagać, dlatego bardzo aktywnie włączyli się w tegoroczne działania ogólnopolskiej akcji “Szlachetna Paczka”.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki
Pani Aniela po zadzwonieniu do drzwi podjechała nam je otworzyć. Jak zobaczyła troje wolontariuszy z paczkami, to powiedziała: ,,O matko, to wszystko dla nas? Ja myślałam, że to będzie jedna paczka.” Nie wiedziała jeszcze wtedy, że w aucie czeka kolejne dwadzieścia paczek. Kiedy zaczęliśmy wnosić kolejne paczki nie dowierzała własnym oczom i pytała jak to możliwe, że coś takiego ją spotkało. W pierwszej kolejności otworzyliśmy wspólnie paczkę z deszczownicą. Był to dla Pani Anieli ogromny szok i szczęście ponieważ jak sama stwierdziła będzie to dla niej pierwszy krok do zamontowania prysznica, który ułatwi jej codzienne funkcjonowanie. W kolejnej paczce na jaką trafiłyśmy było krzesełko do kąpieli. Pani Aniela bardzo mocno się wtedy wzruszyła i z całego serca dziękowała za wszystkie prezenty. Pan Jan niestety był nieobecny ponieważ pojechał zajmować się chorą mamą.

Słowo od Rodziny
“Z całego serca dziękuję za okazane serce, jest to o wiele więcej niż to co przez całe życie pisałam w listach do Mikołaja.”

Pani Aniela w ramach podziękowań przekazała ręcznie robioną kartkę.

Słowo od Wolontariusza
Drogi Darczyńco i drogi Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 dziękuję za przygotowanie tej cudownej paczki. Spotkanie z panią Anielą i obserwowanie jej, jak się cieszy i wzrusza przy rozpakowywaniu było dla mnie samej ogromnym prezentem. Dzięki Waszym ogromnym sercom, które przekazaliście w tej paczce sprawiliście, że nie tylko Święta, ale każdy dzień dla tej Rodziny będzie lepszy i łatwiejszy.
Życzę Wam tak bardzo cudownych i ciepłych Świąt jak bardzo fantastyczna była ta paczka.
Dziękuję i do zobaczenia za rok!

Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy tym, którzy mieli mniej szczęścia w życiu. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie, będzie tylko mniej.