Wernisaż wystawy “Między niebem a ziemią”

9 grudnia w siedzibie Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej miał miejsce wernisaż wystawy prac malarskich autorstwa uczniów klasy IV LSP. Prezentowane obrazy stworzone zostały przez uczniów w pierwszej i drugiej klasie, ale dopiero teraz zostały wyeksponowane i złożyły się na wystawę pt. “Między niebem a ziemią”. Tematem prac są chmury i ptaki, które codziennie ponad naszymi głowami odgrywają podniebny teatr. Przedstawienia chmur powstały w trakcie nauczania zdalnego i największych obostrzeń epidemicznych, kiedy  tęskniliśmy za wolnością i swobodą. Prace uczniów wykonane z dużym wyczuciem kolorystycznym odznaczają się wysokim poziomem warsztatowym. Wrażliwość oraz indywidualność stylistyczna autorów sprawiły, że chmury na obrazach są bardzo różnorodne – od lirycznych opartych na subtelnych przejściach chromatycznych oraz światłocieniowych po ekspresyjne pełne dynamizmu i kontrastów.

Autorami obrazów są: Natalia Bondarewicz, Anna Durka, Emilia Czajkowska, Oliwia Kielska, Weronika Krasek, Daniel Michna, Karolina Szymiczek, Inga Warenga, Emilia Wawoczny, Milena Woźny, Kinga Wyleżoł, Kinga Zajadacz. Prace powstały w pracowni rysunku i malarstwa pod kierunkiem Romana Szczasnego.

Podczas wernisażu zgromadzonych gości i autorów prac przywitali pani Aleksandra Jańska oraz wicestarosta Marek Kurpis. Pogratulowali młodym artystom poziomu prac oraz życzyli kolejnych równie udanych wystaw. W trakcie spotkania wybrzmiał również utwór noblistki Wisławy Szymborskiej pt. “Chmury”, który był poetyckim dopełnieniem i odnosił się do tematyki wystawianych obrazów.

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: