Wrześniowy pobyt Plastyków w Trójmieście

Obrazy newsów: lp_wycieczka_gdask_2016.jpg

Pomimo, iż zaczął sińę już rok szkolny, uczniowie Liceum Plastycznego mieli okazjńę jeszcze raz poczuæ atmosferńę wakacji . A to za sprawą słonecznej aury jaką przywitało uczniów klasy II i IV Trójmiasto. W trakcie pobytu w dniach 5-9.09.2016 młodzi Plastycy zwiedzili Gdańsk, Gdynińę oraz Sopot. Wińęcej w rozwinińęciu newsa.

Fotorelacja na szkolnym Facebooku.

Obrazy newsów: lp_wycieczka_gdask_2016.jpg

Pomimo, iż zaczął sińę już rok szkolny, uczniowie Liceum Plastycznego mieli okazjńę jeszcze raz poczuæ atmosferńę wakacji . A to za sprawą słonecznej aury jaką przywitało uczniów klasy II i IV Trójmiasto. W trakcie pobytu w dniach 5-9.09.2016 młodzi Plastycy zwiedzili Gdańsk, Gdynińę oraz Sopot

Fotorelacja na szkolnym Facebooku.

Przez kolejne trzy dni zobaczyli Stare Miasto Gdańska wraz z Fontanną Neptuna, Ratuszem, Dworem Artusa oraz Katedrą NMP oraz odbyli lekcjńę z historii sztuki w Muzeum Narodowym poświńęconą średniowiecznemu dziełu H. Memlinga “Sąd Ostateczny”.

Pobyt przy gdyńskiej plaży był okazją do zobaczenia portu, gdzie cumuje “Dar Młodzieży” i  okrńęt wojenny “Błyskawica” oraz do wykonania prac plenerowych. Już wkrótce w szkole bńędzie można zobaczyæ wystawńę miniatur marynistycznych zrealizowanych właśnie w trakcie pobytu w Gdyni.

Ostatni dzień był dniem aktywnego wypoczynku połączonego z długim spacerem brzegiem morza aż do sopockiego molo i znanego wszystkim Monciaka.

Przy poniedziałkowym pierwszym dzwonku w szkole, wszyscy uczestnicy wycieczki, pomimo zmńęczenia podróżą,  z pewnością bńędą chcieli powtórzyæ słowa piosenki  Jerzego Połomskiego “A mnie jest szkoda lata”Cool 

Archiwa
%d bloggers like this: