Wycieczka do Katowic

Obrazy newsów: katowice_2015.jpg

W środńę 16 grudnia br. uczniowie klasy I BC i I BM wzińęli udział w wycieczce przedmiotowej z historii  i wos-u. Celem była stolica naszego województwa – Katowice, a głównym punktem programu udział – w samo południe – w symfonicznym koncercie edukacyjnym w nowej Sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) w Katowicach. Wińęcej w rozwinińęciu newsa.

Obrazy newsów: katowice_2015.jpg W środńę 16 grudnia br. uczniowie klasy I BC i I BM wzińęli udział wwycieczce przedmiotowej z historii  i wos-u. Celem była stolica naszego województwa – Katowice, a głównym punktem programu udział – w samo południe – w symfonicznym koncercieedukacyjnym w nowej Sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) w Katowicach. 

Temat koncertu: „Muzyka mińędzy sacrum i profanum”. Orkiestra pod batutą Alexandra Humali wykonywała fragmenty utworów C.M. von Webera, S. Mercadantego, P. Ducasa, M. Karłowicza, B. Furrera, G. Holsta. Miejsca  na antresoli dawały dobry widok na pracńę orkiestry i dyrygenta widocznego „twarzą w twarz”, z jego minami, grymasami. Zdecydowana wińększośæ uczniów była w filharmonii pierwszy raz, ale jak deklarowali po koncercie nie ostatni.

Obrazy newsów: katowice_gru_2015_1.jpg

Obrazy newsów: katowice_gru_2015_2.jpg

Obrazy newsów: katowice_gru_2015_3.jpg

Po NOSPR zwiedzanie pochodzącego z czasów II Rzeczypospolitej gmachu Urzńędu Wojewódzkiego, ze sławną salą Sejmu śląskiego, gabinetami, skarbcem, tunelem ewakuacyjnym i przepińękną klatką schodową.

Później jeszcze zwiedzanie najważniejszych obiektów miasta i do domu.

Wycieczkńę zorganizował i prowadził Krystian Łyczek, nauczyciel historii i wos-u.

Nastpęne

Archiwa
%d bloggers like this: