Wycieczka do opolskiego Ogrodu Zoologicznego

W poniedziałek, 15 kwietnia br., uczniowie klasy 2 MD naszego liceum odbyli fascynującą wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Opolu. Opolskie zoo, znane jako turystyczna perła regionu, znajduje się na malowniczej wyspie Bolko, która tego dnia przyciągnęła młodych badaczy. Podczas wizyty, nasi uczniowie mieli wyjątkową okazję zwiedzić nową atrakcję zoo – nowoczesny pawilon akwariowy „Wodny świat”. Akwarium to miejsce dla siedmiu zbiorników wodnych, które łącznie pomieszczą 300 tysięcy litrów wody. W pięciu zbiornikach z wodą słoną uczniowie podziwiali egzotyczne ryby raf koralowych, takie jak błazenek siodłowy czy piżamka sześciopasiasty. Z kolei w zbiorniku ławicowym mogli obserwować ryby poruszające się w synchronizacji, w tym papużaka łuskopłetwego oraz pokolca królewskiego. W akwarium z rekinami uczestnicy wycieczki mogli z bliska podziwiać imponujące żarłacze rafowe, dorastające do długości 2,6 metra o masie ciała przekraczającej 120 kilogramów. Nie zabrakło również możliwości dotyku i bezpośredniej obserwacji w tzw. touch pool, gdzie prezentowane były płaszczki karbogłowe i trygony koliste. Dodatkowo, przy budynku akwarium uczniowie zwiedzili zbiornik zewnętrzny zwanym Odrarium, w którym znajdują się różne gatunki ryb słodkowodnych zamieszkujące rzekę Odrę, takie jak szczupaki, sandacze, okonie czy karpie. Wycieczka do opolskiego zoo okazała się nie tylko okazją do nauki, ale także wspaniałym doświadczeniem integrującym klasę.

S. Kubiak
Wybierz kategorię

%d bloggers like this: