Wycieczka integracyjna

zaj_2012integ.jpg

W dniach 17 – 19 września oraz 19 – 21 września uczniowie klas pierwszych liceum tradycyjnie już udali się wraz z nauczycielami na wycieczkę integracyjną do Zakopanego.

A teraz trochę szczegółów z drugiego terminu, czyli 19 – 21 września, kiedy to w Zakopanem i okolicach integrowali się uczniowie klas matematyczno-fizycznej, matematyczno-informatycznej i matematyczno-geograficznej.
Zatrzymaliśmy się tradycyjnie w pensjonacie “Halina” w Poroninie. Choć pogoda nie była wymarzona, nic nie było w stanie zepsuć wycieczkowego nastroju. Pierwszego dnia zaplanowano zwiedzanie Willi Harendy – domu Jana Kasprowicza, który pełni dzisiaj funkcję muzeum. Po skończonym zwiedzaniu podarowaliśmy Muzeum pamiątkowe książki związane z patronami naszych szkół – Janem Kasprowiczem właśnie oraz Josephem von Eichendorffem. Drugiego dnia było więcej chodzenia. Najpierw Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach – wybudowane jako wotum dzińękczynne za ocalenie życia Jana Pawła II po zamachu 13 maja 1981 roku, nastńępnie Cmentarz Zasłużonych na Pńęksowym Brzyzku, gdzie leżą pochowani  mińędzy innymi Kornel Makuszyński, Witkacy i Jan Długosz – polski taternik. Przed wyruszeniem w dalszą trasńę, krótka przerwa – w sam raz na herbatkńę, a potem… spacer po górach. Wszyscy zmńęczeni, ale bardzo zadowoleni wracamy do ośrodka, gdzie dalej sińę integrujemy, czy to podczas zajńęæ z wychowawcą, czy podczas wspólnej gry w bilarda. Wieczorem coś, czego nie może zabraknąæ na żadnej wycieczce – ognisko! Pieczenie kiełbasek, śpiewy, granie na gitarze, aż nie chce sińę myśleæ o powrocie. Jednak zanim jeszcze z powrotem staniemy pod bramą naszej szkoły, możemy nacieszyæ sińę widokiem ośnieżonych szczytów gór (w ostatni dzień pogoda bardzo dopisała!). Robimy pamiątkowe zdjńęcia na Gubałówce i oczywiście odwiedzamy Krupówki. W końcu czas sińę pożegnaæ – ale nie na długo. Chodzimy przecież do tej samej szkoły. Pozostaje zawołaæ: “Do poniedziałku!”. Wyjazd był bardzo udany, serdecznie dzińękujemy naszym nauczycielom i opiekunom!

Justyna K.

 

 

Galeria zdjńęæ z wycieczki integracyjnej

kliknij powyżej (fot. Marta Urban)

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: