Wycieczka integracyjna klas gimnazjalnych

 

3 października br. odbyła sińę wycieczka integracyjna klas pierwszych gimnazjum do Brzeźnicy i Łubowic. W Brzeźnicy zwiedzaliśmy młyn wodny, którego historia jest ściśle związana z poetą romantyzmu Józefem von Eichendorffem. 

Wińęcej w dalszej czńęści newsa.

3 października odbyła sińę wycieczka integracyjna klas pierwszych gimnazjum do Brzeźnicy i Łubowic. W Brzeźnicy zwiedzaliśmy młyn wodny, którego historia jest ściśle związana z poetą romantyzmu Józefem von Eichendorffem. 

Po zwiedzeniu młyna pojechaliśmy autokarem do Łubowic – miejsca urodzin niemieckiego poety. W Łubowicach mieliśmy okazjńę podziwiaæ wystawńę muzealną związaną bezpośrednio z życiem i twórczością poety. Nastńępnie zwiedzaliśmy ruiny zamku rodziny Eichendorffa.  Zamek jest wpisany do rejestru zabytków dziedzictwa kulturowego i obecnie są przeprowadzane na nim  prace remontowe.


Po kilkugodzinnym zwiedzaniu rodzinnych stron poety czekał na nas ciepły posiłek.

Naszym zdaniem wycieczka była bardzo udana i  przyczyniła sińę do integracji klas.

 

Uczennice  kl.1g2:  Klara Gotzmann  i Laura Szafarczyk

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: