Finaliści XII edycji śląskiego Konkursu Matematycznego

Obrazy newsów: jacek_mateusz.jpg

8 maja 2015 roku w Katowicach Jacek Nitychoruk (uczeń III klasy Gimnazjum z Oddziałami Dwujńęzycznymi) oraz Mateusz Ruciński (uczeń I klasy matematyczno-fizycznej I Liceum Ogólnokształcącego) odebrali dyplomy finalistów XII edycji śląskiego Konkursu Matematycznego. Wińęcej w rozwinińęciu newsa.

Obrazy newsów: jacek_mateusz.jpg

8 maja 2015 roku w Katowicach Jacek Nitychoruk (uczeń III klasy Gimnazjum z Oddziałami Dwujńęzycznymi) oraz Mateusz Ruciński (uczeń I klasy matematyczno-fizycznej I Liceum Ogólnokształcącego) odebrali dyplomy finalistów XII edycji śląskiego Konkursu Matematycznego.

Konkurs, organizowany przez Górnośląski Oddział Polskiego Towarzystwa Matematycznego, przeznaczony jest dla klas I i II szkół ponadgimnazjalnych.

Po eliminacjach rejonowych w Rybniku, a nastńępnie zawodach finałowych w Katowicach, nasi uczniowie zostali zaproszeni na uroczyste podsumowanie konkursu, które odbyło sińę na Uniwersytecie śląskim w Katowicach z udziałem śląskiego Kuratora Oświaty, mgr Stanisława Fabera.

W czasie uroczystości dr Tomasz Zgraja z Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej wygłosił ciekawy wykład o tematyce zarówno matematycznej jak i historycznej zatytułowany: „O spirali logarytmicznej, Archimedesie przełomu wieków XVII i XVIII i ojcu fizyki matematycznej”.

Ten prestiżowy konkurs, który otwiera laureatom drzwi na wyższe uczelnie nie należy do łatwych. Rozwiązania zadań punktowane są w skali olimpijskiej, zatem tym bardziej gratulujemy naszym jakże młodym finalistom i życzymy dalszych sukcesów w przyszłym roku!

Obrazy newsów: finalisci_jacek_mateusz.jpg

 

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: