Finalista X Olimpiady Solidarności

W dniu 05.06.2024 r. w Uniwersyteckim I Liceum Ogólnokształcącym w Chorzowie odbył się etap wojewódzki X Olimpiady Solidarności. Naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Królik z kl. 3M i Michał Florek z klasy 2HB. Drugi etap konkursu polegał na rozwiązaniu testu składającego się z pytań o różnym stopniu trudności. Wojewódzka Komisja Konkursowa po sprawdzeniu prac ogłosiła listę laureatów II etapu. Zakwalifikowano do etapu ogólnopolskiego 2 uczennice, natomiast o 3 wolne miejsce odbyła się dogrywka, z której zwycięsko wyszedł Bartosz i to on został trzecim finalistą X Olimpiady Solidarności. Jesteśmy dumni z Bartka i serdecznie gratulujemy! Przed Bartkiem finał X Olimpiady Solidarności i wizyta studyjna w Gdańsku, której celem będzie m.in. poznanie miejsc związanych z historią lat 1970 – 1990, udział w warsztatach tworzenia prezentacji multimedialnych oraz zasady autoprezentacji.

Trzymamy kciuki!

Poza Bartkiem w X Olimpiadzie Solidarności brał udział Michał, dla którego było to cenne doświadczenie na przyszłość. Opiekunem uczniów był nauczyciel historii Bogdan Depta.

B. Depta
Wybierz kategorię

%d bloggers like this: