Wernisaż wystawy Dyplomy 2024 – odsłona pierwsza

3 czerwca w Galerii “Gawra” w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu miał miejsce wernisaż pierwszej z czterech wystaw prezentującej tegoroczne prace dyplomowe absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych

Na tę wystawę złożyły się głównie prace malarskie oraz jedna realizacja rzeźbiarska. Dzieła powstały jako dyplomy z wybieranego przez uczniów przedmiotu artystycznego uzupełniającego dyplom ze specjalizacji. 

Autorami wyeksponowanych prac są: Natalia Bondarewicz, Emilia Czajkowska, Anna Durka, Igor Kucybała, Daniel Michna, Bianka Rusiewicz, Karolina Szymiczek, Inga Wardenga, Milena Woźny, Kinga Wyleżoł, a promotorami mgr Justna Reclik (rzeźba) oraz mgr Roman Szczasny (malarstwo).

Po przywitaniu gości przez  panią Małgorzatę Szczygielską, dyrektor MiPBP w Raciborzu, oraz panią Grażynę Strózik, wiecedyrektor ZSO nr 1, przedstawiono filmik i dokumentację fotograficzną ukazującą proces dochodzenia uczniów do efektu końcowego prezentowanych dzieł. Obecni artyści zaprezentowali krótki komentarz autorski wprowadzający w tematykę i technikę, w której przygotowali swój dyplom. 

Wystawę można oglądać do 21 czerwca w godzinach otwarcia biblioteki. Wernisaż kolejnej wystawy już 24 czerwca. 

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: