FRANCUSKIE WIZYTY OD DWUDZIESTU LAT

fr_zaj.jpg

W dniach 13-20 kwietnia 2012 r. po raz kolejny i jednocześnie w dwudziestą rocznicńę pierwszej wizyty przebywała w naszej szkole 28 osobowa grupa młodzieży z Francji wraz z opiekunami.

W trakcie swojego pobytu młodzi mieszkańcy z kraju nad Loarą odwiedzili Kraków, jego dawną żydowską dzielnicńę Kazimierz, Muzeum Collegium Maius, Stare Miasto, zapoznali sińę z cińężką pracą górników śląskich uczestnicząc w zajńęciach “Z hajerem na szychta” w zabytkowej kopalni “Guido” w Zabrzu oraz zwiedzili Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświńęcimu.

fr_zaj.jpg
W dniach 13-20 kwietnia 2012 r. po raz kolejny i jednocześnie w dwudziestą rocznicńę pierwszej wizyty przebywała w naszej szkole 28 osobowa grupa młodzieży z Francji wraz z opiekunami.
W trakcie swojego pobytu młodzi mieszkańcy z kraju nad Loarą odwiedzili Kraków, jego dawną żydowską dzielnicńę Kazimierz, Muzeum Collegium Maius, Stare Miasto, zapoznali sińę z cińężką pracą górników śląskich uczestnicząc w zajńęciach “Z hajerem na szychta” w zabytkowej kopalni “Guido” w Zabrzu oraz zwiedzili Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświńęcimu.
Jednym z ważnych momentów tego miedzynarodowego spotkania był dzień w szkole: po oficjalnej czńęści, w której nie zabrakło rocznicowego tortu i świeczek oraz pamiątkowych zdjńęæ, uczniowie francuscy zwiedzili naszą szkołńę. Spodobały sińę im zarówno klasy, pracownie z nowoczesnym wyposażeniem, jak i zmodernizowana czńęśæ łącząca budynek główny z salą gimnastyczną.
Pobyt dla wielu uczniów szkoły w La Souterraine okazał sińę miłą niespodzianką: odkryli nowy kraj, jego słowiańską kulurńę, skosztowali wyśmienitej kuchni, odwiedzili niespotykane już we Francji miejsca, a jednocześnie próbowali swoich możliwości jńęzykowych w kontaktach ze swoimi korespondentami oraz w życiu codziennym.
Dzińęki serdeczności i gorącemu przyjńęciu w domach polskich uczniów, wielu podjńęło decyzjńę o powrocie do Raciborza w trakcie letnich wakacji.
W wymianie uczestniczyli: Lucy Brzezińska, Marysia Cwanek, Ola Głąb, Magda Klimczyk, Agnieszka Kolanko, Agata Kunc, Ola Litwinowicz, Karolina Parys, Natalia Popis, Natalia Sowa, Monika Stuchła, Nicole świerczewska, Justyna Bedronka, Marta Czerwińska, Ania Glenc, Patrycja Grytner, Sandra Idzi, Blanka Jary, Marcin Kycia, Sylwia Łysakowska, Karolina Procek, Magda Skawińska, Magda Tumulka, Judyta Wałach, Przemek Kiderys, Karolina Lew, Szymon Mikołajek, Ania świtała i Karolina Wiśniowska.
A już jesienią nowa grupa młodzieży z ZSO nr 1 rozpocznie przygotowania do wizyty w La Souterraine w 2013 roku.

Linki do materiałów w mediach na temat tegorocznej wymiany:

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: