GIMNAZJALIśCI NA WYCIECZCE WE WROCŁAWIU

Obrazy newsów: wroc_gim_2015.jpg

7 października 2015 roku uczniowie klas drugich gimnazjum, udali sińę wraz z opiekunami – p. Zuzanną Koloską, p. Katarzyną Kwiotek oraz p. Bogdanem Deptą na wycieczkńę do Wrocławia. Wyjazd do stolicy Dolnego śląska był nie tylko doskonałą okazją do integracji i zapoznania sińę z dziedzictwem kulturowym miasta, ale także do skorzystania z bogatej oferty muzealnej. Uczniowie uczestniczyli w lekcji „Jak patrzeæ na dzieło sztuki?” w Muzeum Narodowym.

Obrazy newsów: wroc_gim_2015.jpg

7 października 2015 roku uczniowie klas drugich gimnazjum, udali sińę wraz z opiekunami – p. Zuzanną Koloską, p. Katarzyną Kwiotek oraz p. Bogdanem Deptą na wycieczkńę do Wrocławia. Wyjazd do stolicy Dolnego śląska był nie tylko doskonałą okazją do integracji i zapoznania sińę z dziedzictwem kulturowym miasta, ale także do skorzystania z bogatej oferty muzealnej. 

Uczniowie uczestniczyli w lekcji „Jak patrzeæ na dzieło sztuki?” w Muzeum Narodowym, gdzie poznali tajniki obrazów z czasów średniowiecza, renesansu, baroku i początku XX wieku, a także zwiedzili Panoramńę Racławicką. Spacer po Wrocławiu umożliwił  zapoznanie sińę z historią miasta i  jego najważniejszymi zabytkami takimi jak Ossolineum, Uniwersytet Wrocławski, dawne wińęzienie a obecnie Instytut Archeologii i Etnologii PAN, Jatki, czy zabudowa Rynku Starego Miasta i Placu Solnego oraz Ostrowa Tumskiego

 

Archiwa
%d bloggers like this: