Gimnazjaliści w finale wojewódzkim BRD

brd_okreg_zaj.jpg

26 kwietnia odbył sińę etap okrńęgowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju wzińęło udział 14 zespołów, w tym 7 ze szkół podstawowych i 7 z gimnazjów z terenu całego okrńęgu: Rybnik, Mikołów, Jastrzńębie Zdrój, ¯ory, Pszów, Wodzisław, Gołkowice i Racibórz. Uczniowie wykazali sińę bardzo dobrą znajomością zasad ruchu drogowego, wiedzą na temat pierwszej pomocy, sprawną jazdą na torze przeszkód oraz w miasteczku ruchu drogowego. Miło nam zakomunikowaæ, że najlepszą drużyną okazał sińę zespół Gimnazjum Dwujńęzycznego w składzie: Natalia Trojańska, Agata Wittek i Mateusz Botorek. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej najlepsza była Agata Wittek. Nasza drużyna awansowała zatem do finału wojewódzkiego, który odbńędzie sińę w sobotńę 11 maja w Czeladzi. Opiekunem naszej drużyny był: Andrzej Niewiera. Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim.

Zdjńęcia z turnieju BRD oraz dodatkowe informacje w rozwinińęciu newsa.

brd_okreg_zaj.jpg

26 kwietnia odbył sińę etap okrńęgowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju wzińęło udział 14 zespołów, w tym 7 ze szkół podstawowych i 7 z gimnazjów z terenu całego okrńęgu: Rybnik, Mikołów, Jastrzńębie Zdrój, ¯ory, Pszów, Wodzisław, Gołkowice i Racibórz. Miło nam zakomunikowaæ,że najlepszą drużyną okazał sińę zespół Gimnazjum Dwujńęzycznego w składzie: Natalia Trojańska, Agata Wittek i Mateusz Botorek. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej najlepsza była Agata Wittek. Nasza drużyna awansowała zatem do finału wojewódzkiego, który odbńędzie sińę w sobotńę 11 maja w Czeladzi. Opiekunem naszej drużyny był: Andrzej Niewiera. Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim.

Wyniki rywalizacji przedstawiały sińę nastńępująco:

W kategorii gimnazjów:
indywidualnie: I miejsce – Agata Wittek (Gimnazjum z Oddziałami Dwujńęzycznymi w Raciborzu);

drużynowo:
I miejsce – Gimnazjum z Oddziałami Dwujńęzycznymi w Raciborzu,
II miejsce – Gimnazjum Nr 13 im. Jana III Sobieskiego w Rybniku,
III miejsce – Gimnazjum w Lyskach.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały sińę drużyny, które zajńęły pierwsze miejsca: z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Samborowicach (kategoria szkół podstawowych) oraz Gimnazjum z Oddziałami Dwujńęzycznymi w Raciborzu (kategoria gimnazjów). Uczniowie wykazali sińę bardzo dobrą znajomością zasad ruchu drogowego, wiedzą na temat pierwszej pomocy, sprawną jazdą na torze przeszkód oraz w miasteczku ruchu drogowego. Zwycińęzcy turnieju otrzymali nagrody rzeczowe oraz specjalne dyplomy, puchary i medale, które wrńęczyli dyrektor Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu – dr Norbert Mika, a także Jolanta Wojkowska – wizytator Kuratorium Oświaty – Delegatury w Rybniku.

p4262739_800x600.jpg

p4262699_800x600.jpg

p4262743_800x600.jpg

p4262997_800x600.jpg

p4263015_800x600.jpg

Wińęcej zdjńęæ znajduje sińę w galerii.

Galeria zdjńęæ
kliknij powyżej


Wybierz kategorię

%d bloggers like this: