Grudniowa wycieczka do Krakowa

Obrazy newsów: krakow_gru_2014.jpg W piątkowy poranek 12 grudnia 2014 roku uczniowie klas 1 BC oraz 2MH wybrali sińę pod opieką pani Katarzyny Kwiotek i pana Krystiana Łyczka na wycieczkńę do Krakowa. W ramach zajńęæ z wiedzy o kulturze uczestnicy wycieczki poznali nie tylko historińę Krakowa, ale i różne style w architekturze. Wińęcej w rozwinińęciu newsa.
Obrazy newsów: krakow_gru_2014.jpg W piątkowy poranek 12 grudnia 2014 roku uczniowie klas 1 BC oraz 2MH wybrali sińę pod opieką paniKatarzyny Kwiotek i pana Krystiana Łyczka na wycieczkńę do Krakowa. W ramach zajńęæ z wiedzy o kulturze uczestnicy wycieczki poznali nie tylko historińę Krakowa, ale i różne style w architekturze.

Swoją podróż przez epoki rozpoczńęliśmy od średniowiecza, przez nowożytnośæ, po historyzm, eklektyzm i secesjńę. Nie zabrakło takich zabytków jak kościoły św. Andrzeja oraz śś. Piotra i Pawła, kolegiata św. Anny, Kościół Mariacki, Sukiennice, Collegium Maius i Collegium Novum, Wawel, Plac Szczepański z Teatrem Starym i Pałacem Sztuki, czy Teatr Słowackiego. Oprócz „żywej” lekcji historii sztuki w terenie, uczniowie uczestniczyli również w interesujących zajńęciach z historii, które zapewniła wizyta w Archiwum Narodowym na Wawelu, a także zwiedzanie Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Lekcja w Archiwum Narodowym była doskonałą okazją do  dyskusji z pracownikami instytucji oraz poznania historii na przykładzie autentycznych źródeł. W ten słoneczny dzień nikomu nie brakowało dobrego humoru, a wieczorny jarmark na Rynku wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. Krakowie, do zobaczenia wiosną!

Zdjńęcia autorstwa Katarzyny Kamczyk poniżej:

Obrazy newsów: krakow_gru_2014_1.jpg

Obrazy newsów: krakow_gru_2014_2.jpg

Obrazy newsów: krakow_gru_2014_3.jpg

Obrazy newsów: krakow_gru_2014_4.jpg

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: