Kasprowicz w półfinale “Pojedynku na słowa”

“Pojedynek na słowa” to turniej poezji mówionej i śpiewanej o długiej tradycji. Imprezę już po raz 19 organizuje Fundacja Elektrowni Rybnik. W tegorocznym starciu młodych talentów do boju przystąpiła także nasz szkolna drużyna. Pierwsza bitwa – eliminacje – zakończyła się zwycięstwem.

Do turnieju nasza szkoła zgłosiła się po raz pierwszy, poszerzając tym samym zasięg konkursu o ziemię raciborską. Ogółem do tegorocznej edycji “Pojedynku na słowa” złosiło się 9 drużyn z Rybnika, Żor i Raciborza właśnie. 9 listopada w siedzibie organizatora w Rybniku nasza drużyna szkolna przystąpiła do pierwszego z czeterech pojedynków eliminacyjnych i pokonała dwa zespoły, z Żor oraz Rybnika. W konkursie pięknie zaprezentował się nasz szkolny zespół w składzie: Milena Fuks, Marta Musioł, Felicja Pytlik, Emilie Grüner, Marta Plura, Wiktoria Szebel oraz Martyna Nowak w roli akompaniatorki. Oceniane przez jury występy utalentowanych uczennic poprzedziła prezentacja muzyczna w wykonaniu pani Magdaleny Myśliwy, która wraz z panią Anną Rozłucką – Jankowską przygotowały drużynę do występów.
Wszystkie prezentacje, zatówno mówione, jak i śpiewane były bardzo interesujące, co mogą potwierdzić z pewnością przysłuchujący się występom uczniowie z klas 1m oraz 2j, które wzięły udział w koncercie eliminacyjnym w charakterze widowni.
Kolejne starcie turniejowe już za dwa tygodnie! W półfinale nasza drużyna zmierzy się z jedną z czterech najlepszych w tej edycji konkursu. Trzymajcie kciuki!

Wybierz kategorię

Nasze archiwalne artykułu
%d bloggers like this: