LSP na Festiwalu Perspektyw

14 listopada w Powiatowym Centrum Sportu odbył się “Festiwal Perspektyw”. Po kilkuletniej przerwie wydarzenie to powróciło do wersji stacjonarnej, więc w przestrzeniach PCS-u zrobiło się tłoczno i gwarno.

Podtytuł imprezy to “Czas na zawodowców”, więc nie mogło zabraknąć tam ekipy naszego Liceum Sztuk Plastycznych, które kształci uczniów w 5-letnim cyklu prowadzącym do zdobycia zawodu plastyka.

Podczas tego wydarzenia ósmoklasiści z powiatu raciborskiego poznali atuty naszej szkoły oraz zapoznali się z dwiema specjalizacjami, w jakich kształci LSP –  fotografią artystyczną oraz projektowaniem graficznym. Odwiedzając pierwsze piętro placówki, można było podziwiać galerię prac dyplomowych, obejrzeć, jak uczniowie pracują na żywo, wykonując grafiki, projekty komputerowe, rysunki, obrazy malarskie i rzeźby. Nie zabrakło również prezentacji dokumentujących życie pracowni oraz dokonania uczniów LSP.

Rozwiązując quiz “Żywe obrazy”, ósmoklasiści mieli zapewnioną dobrą zabawę połączoną z wysiłkiem intelektualnym. Zadanie polegało na rozpoznaniu ucharakteryzowanych uczniów naszej szkoły, którzy wcielili się w postaci ze znanych obrazów. W przestrzeni PCS-u pojawili się m.innymi: Vincent van Gogh, Frida Kahlo, Stańczyk, postać z “Krzyku”, Dziewczyna z perłą, Dama z gronostajem czy Pomarańczarka. W nagrodę za dobre odpowiedzi uczniowie otrzymywali zdjęcie z Polaroidu wraz z dedykacją.

Rozstawiona ścianka i rekwizyty zachęcały do pozowania i grupowych pamiątkowych zdjęć. Do zabawy włączyli się również goście: starosta raciborski – pan Grzegorz Swoboda, wicestarosta – pan Marek Kurpis oraz prezydent Raciborza – pan Dariusz Polowy.

Festiwal Perspektyw to zazwyczaj pierwszy kontakt ósmoklasistów ze szkołą. Wiosną czekają nas Dni Drzwi Otwartych, podczas których będziemy ich gościć w przestrzeniach naszych pracowni. Liczymy na to, że zasiane dzisiaj ziarenko padło na żyzny grunt i będzie kiełkowało w głowach ósmoklasistów, którzy od września przyszłego roku zdecydują się zasilić szeregi artystów w Liceum Sztuk Plastycznych.

By szerzej zorientować, się jak to wszystko wyglądało, zapraszamy do obejrzenia galerii, fotorelacji na Fb LSP oraz filmu, na którym uczennica klasy II LSP Julia Piechocka oprowadza po przygotowanych atrakcjach.

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: