Każdy koniec jest początkiem nowej historii….

29 kwietnia 2022 roku o godz. 9.30 oraz 11:00 na szkolnej sali gimnastycznej odbyły się uroczyste ceremonie pożegnalne dla tegorocznych absolwentów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu. 

W tym roku ZSO 1 ukończyło 208 uczniów z sześciu klas:

3 H – wychowawca pani Elwira Sekuła (w klasie I i II – pani Bogumiła Jankowska),
3 M – wychowawca pani Marzena Niżborska,
3 B – wychowawca pani Agnieszka Bedrunka-Ignac (w klasie II – pan Bogdan Depta),
3 MM – wychowawca pani Zuzanna Koloska,
3 J – wychowawca pani Urszula Majewska,
4LP – wychowawca pan Michał Sitek.

Spośród 208 absolwentów, 45 z nich uzyskało świadectwo z wyróżnieniem, z czego aż 19 to uczniowie klasy matematycznej!

Podczas uroczystości mogliśmy cieszyć się obecnością prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół I LO, pani Grażyny Kowalskiej oraz wicestarosty powiatu raciborskiego, pana Marka Kurpisa

Ponadto w wydarzeniu uczestniczyła dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, no i co najważniejsze, tegoroczni maturzyści. 

Po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego, pani dyrektor Marzena Kacprowicz w krótkiej przemowie podziękowała za wspólnie spędzone lata w ZSO nr 1, życząc absolwentom wszystkiego co najlepsze. Następnie oddała głos panu wicestaroście, który również złożył najserdeczniejsze życzenia dla absolwentów na dalszą dorosłą drogę życia oraz w kilku słowach wyraził nadzieję na pozytywne wyniki egzaminu dojrzałości naszych maturzystów. 

Jak co roku, Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół I LO za wybitne wyniki w nauce przyznało nagrodę  “Primus Inter Pares” (Pierwszy wśród równych). Tym razem złożono ją na ręce Aleksandry Kaptur z klasy 3J. Przyznano również nagrodę “Najlepszy Absolwent I LO 2022‘”, którą otrzymała Emilia Stefaniszyn z klasy 3M. Fundatorem tej drugiej nagrody była Rada Rodziców.

W Liceum Sztuk Plastycznych również nie zabrakło wyróżnień. Wręczono Nagrodę Rady Rodziców dla Najlepszego Absolwenta Liceum Sztuk Plastycznych, którą otrzymała Klaudia Pietrasz

Następnie przeszliśmy do najważniejszego punktu wydarzenia, do wręczenia świadectw ukończenia szkoły. Na ręce absolwentów złożyła je pani dyrektor Marzena Kacprowicz wraz z wychowawcami żegnających się z absolwentami poszczególnych klas. W dalszej kolejności każdy z maturzystów wpisał się do Księgi Absolwentów. 

W trakcie uroczystości nie zabrakło występów artystycznych. Swoje umiejętności muzyczne przedstawiła nam Karmen Kretek, uczennica 3MDp, która wykonała swoją interpretację utworu “Flashlight”. 

W ramach zakończenia uroczystości wystąpiła również Natalia Halama z 3LP z piosenką przygotowaną i wykonaną wraz z instrumentalistkami, Hanną Gruchel i Wiktorią Berger

Wydarzenie poprowadzili konferansjerzy: Amelia Mandera i Paweł Tomaszewski z klasy 3Hp.

Uroczystość wyreżyserowały panie Bożena Dworak i Ewa Dorobisz


My, uczniowie szkoły, również dziękujemy Wam, Drodzy Absolwenci 2022,
za wspólne szkolne lata
i życzymy Wam wszystkiego co najlepsze.
Wytrwale dążcie do swoich celów i spełniajcie swoje wszystkie marzenia.
Miejmy nadzieję, że do zobaczenia!

Kamila Budek, 3Hp

Autorami zdjęć są: Kinga Kischka i Izabela Łopocz z klasy 3LP oraz pan Roman Szczasny.
Na Classroomie absolwenci otrzymają link do całej fotorelacji:)

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: