Lekcja wos-u w Warszawie

22 kwietnia 2022 roku odbyła się wycieczka do Warszawy. Uczestniczyły w niej klasy 3Hp, 3H oraz 3M.

Na zaproszenie wiceministra i posła na Sejm RP Michała Wosia, gościliśmy w Parlamencie RP. Po zwiedzaniu Sejmu udaliśmy się do Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, gdzie przewodnicy opowiedzieli zapierającą dech w piersiach historię tego historycznego miejsca. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po ulicach Warszawy, którego miejscem docelowym była siedziba Ministerstwa Sprawiedliwości, w której słodkim poczęstunkiem zostaliśmy miło ugoszczeni przez Michała Wosia. Oprócz posiadania wysoko postawionych funkcji państwowych, jest także dumnym absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego. Po opowiedzeniu nam o funkcjonowaniu Ministerstwa Sprawiedliwości, zrobiliśmy wspólne zdjęcia pamiątkowe i udaliśmy się w drogę powrotną do Raciborza.

Koordynatorem wycieczki był pan Krystian Łyczek, za co serdecznie dziękujemy.

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: