Tydzień Ekologii za nami

Tydzień Ekologii to inicjatywa Samorządu Uczniowskiego związana z Dniem Ziemi. W naszej szkole działania proekologiczne zaplanowaliśmy od 25 do 28 kwietnia. Rozpoczęliśmy dniem, w którym uczniowie mieli w swoim stroju wpleść motywy wiosenne. Fantazyjne stroje wprowadziły nas w nastrój tego tygodnia.

Kolejne 3 dni były przeznaczone na działania w terenie, a konkretnie w Arboretum Bramy Morawskiej. Dzięki współpracy z arboretum mogliśmy przekuć naszą świadomość ekologiczną w konkretne działanie o wymiernych efektach. Codziennie trzydziestoosobowa grupa uczniów podejmowała się prac polegających na sadzeniu drzewek i sprzątaniu okolicy. W akcję zaangażowane były klasy 1 JM, 2 Bp, 3 Bp, 3 Hp oraz organizatorzy z ramienia SU. Fachowego instruktarzu, jak sadzić drzewka, udzielili nam pracownicy arboretum: dyrektor – pani Elżbieta Skrzymowska, inspektor do spraw naukowych – pani Martyna Błaszczok oraz inspektor do spraw kolekcji roślinnych – pan Piotr Kolarczyk. Praca uczniów polegała na oczyszczeniu terenu z połamanych gałęzi, a następnie na wykonaniu nasadzeń w pustych przestrzeniach lasu i podlaniu sadzonek. W ciągu 3 dni posadziliśmy ok. 700 drzewek!

O akcji sadzenia drzewek można również przeczytać w lokalnych mediach. Wydarzenie podsumowuje na filmie Raciborskiej Telewizji Kablowej  pani dyrektor Elżbieta Skrzymowska, która na ręce szkolnej społeczności przekazała również podziękowania:

Ostatni akcent Tygodnia Ekologii zaplanowany przez SU to wspólne odtańczenie belgijki na szkolnym boisku. Tańcząc w promieniach słońca, mogliśmy poczuć wiosenną energię. I oby nam jej nie brakło do końca roku!

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: