Kolejny udany wyjazd do Wiednia za nami

20 maja uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Katarzyny Kwiotek i pana Krystiana Łyczka wzięli udział w wycieczce do Wiednia. W słonecznej stolicy Austrii uczniowie zwiedzili gotycką katedrę św. Szczepana, ulicę Graben z barokowym kościołem św. Piotra i Kolumną św. Trójcy, barokowy kościół św. Karola Boromeusza, secesyjne stacje kolejki miejskiej na Karlsplatz, zabudowania rezydencji cesarskiej Hofburg, XIX-wieczną ulicę Ring z reprezentacyjnymi gmachami Muzeum Historii Sztuki i Muzeum Historii Naturalnej, Ratusza, Uniwersytetu, Kościoła Wotywnego, Parlamentu, Teatru Zamkowego, a także ogród Volksgarten.

Ponadto uczniowie odwiedzili Galerię w Belwederze – barokowej siedzibie księcia Eugeniusza Sabaudzkiego, gdzie  zobaczyli m.in. obrazy Egona Schiele, Oskara Kokoschki  czy Gustawa Klimta, w tym słynny, secesyjny “Pocałunek”, a także monumentalne dzieło francuskiego mistrza Jacquesa L. Davida – obraz “Napoleon na Przełęczy św. Bernarda”.

Punktem kulminacyjnym wizyty we Wiedniu był koncert Filharmoników Wiedeńskich w przepięknej Złotej Sali Musikverein. Tym razem wybitni muzycy wykonali utwory XIX-wiecznych francuskich kompozytorów: “Symfonię fantastyczną – Epizod z życia artysty” Hectora Berlioza oraz “Nokturny” Claude’a Debussy.

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: