Niecodzienna pasja kluczem do sukcesu Szymona

O tym, że w naszej szkole jest miejsce na rozwój najróżniejszych pasji, nawet tych niecodziennych jak odkrywanie języka łacińskiego, świadczy sukces Szymona Cieślika, kończącego w tym roku szkolnym naukę w klasie 3M.

25 kwietnia 2024 r. Szymon przystąpił do rozgrywek finałowych XIII Ogólnopolskiego Konkursu Języka Łacińskiego, organizowanych przez Katedrę Filologii Klasycznej Uniwersytetu Łódzkiego oraz Polskie Towarzystwo Filologiczne. Zdobywając 46,5 p. na 50 możliwych zajął 16 miejsce w Polsce, uzyskując tytuł finalisty Konkursu.

W nagrodę, poza pamiątkowym dyplomem, otrzymał również bonus finansowy na udział w Letniej Szkole Języka Łacińskiego organizowanej przez Polskie Towarzystwo Filologiczne, która odbędzie się w dniach 15-18 lipca 2024 r. we Wrocławiu.

Małgorzata Sokołowska

 

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: