Plener rysunkowo-malarski w ruinach zamku w Tworkowie

29 października uczniowie klasy III LPp wybrali się do Tworkowa na plener rysunkowo-malarski. Wybór malowniczych ruin zamku nie był przypadkowy, bowiem motywem przewodnim pleneru był detal architektoniczny. Sąsiedztwo parku pozwoliło, by uczniowie w swoich pracach inspirowali się również kadrami polskiej złotej jesieni. Działania artystyczne odbywały się w pełnym słońcu na dywanie jesiennych liści, co było również okazją do przyjemnego wypoczynku.

Uczniowie szukając ciekawego kadru, zwracali uwagę na kompozycję obrazu i jego walory plastyczne. Korzystając z całego spektrum środków plastycznych (kolor, kreska, plama, faktura), uczniowie wykonali ciekawe prace w technice pasteli oraz w technikach rysunkowych.

Poniżej fotorelacja z pleneru i pierwsze efekty pracy. Po dopracowaniu dzieł w pracowni zostanie zorganizowana wystawa poplenerowa, którą wkrótce opublikujemy na stronie szkoły.

Archiwa
%d bloggers like this: