Sportowy październik pełen sukcesów

Po bardzo długiej przerwie uczniowie wreszcie znowu mogą brać udział w rozgrywkach i turniejach sportowych. Dbamy o to, by nie zabrakło nas na żadnej sportowej imprezie organizowanej dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Październik to miesiąc w którym tradycyjnie, od lat, organizowane są biegi przełajowe, turnieje siatkarskie i szachowe. To ostatni październikowy dzień w szkole, więc czas na szybkie podsumowanie tego sportowego, dobrego miesiąca.

W piątek 29.20 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Drużynowym Turnieju Szachowym zorganizowanym w PCS. Ponieważ nasza szkoła ma wielu świetnych szachistów, w drodze wyjątku, organizator zgodził się, by “Jedynka” wystawiła do zawodów dwie drużyny. Uczniowie naszej szkoły zdobyli I miejsce i w najbliższy czwartek 04.11 będą reprezentowali nasz rejon podczas Finału Wojewódzkiego w Częstochowie. Drużyna mistrzowska wystąpiła w składzie: Joanna Brzenczka, Piotr Kondys, Artur Pokorny, Mateusz Doniec. Druga drużyna nie została oficjalnie sklasyfikowana, ale bez wątpienia była to ekipa na drugie miejsce, gdyż przegrała tylko z mistrzowską drużyną naszego liceum. Skład drużyny: Alena Surma, Kamil Maj, Marek Grab, Grzegorz Białuski.

Co roku ZSE organizuje w październiku Turnieju Dwójek Siatkarskich Dziewcząt. Od dawna szykowaliśmy się na zdobycie pierwszego miejsca w tym turnieju i tego roku wreszcie się udało! Wiktoria Wilusz i Dagmara  Panicz zdobyły I miejsce nie przegrywając w turnieju ani jednego seta. Szkołę reprezentowały jeszcze trzy dwójki – Magda Markiewicz i Julia Biela (IV miejsce), Daria Gaida i Sonia Majchrzak, Wiktoria Drzymała i Marta Plura.

Sztafetowe Drużynowe Biegi Przełajowe zostały przeprowadzone parę dni temu w pięknej, jesiennej scenerii Parku Zamkowego. Z lekcji WF większość z Was wie, że nasza “pętla” jest trudna do pokonania, ale po biegu satysfakcja jest tak duża, jak wysiłek włożony w bieg. Świetnie poradziły sobie z dystansem nasze reprezentantki, które “wybiegały” II miejsce ulegając jedynie szkolnej reprezentacji ZSOMS. O I miejscu w badmintonie dziewcząt już pewnie czytaliście?

To był udany, sportowy październik. Gratulujemy sukcesów!

Anna Leśniak – Stęc
Archiwa
%d bloggers like this: