Pożegnanie maturzystów rocznik 2024

Od wielu lat ostatni piątek kwietnia to dzień zakończenia nauki w klasach maturalnych szkół średnich.

Nie inaczej było i w tym roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu.

Kilkuletni czas edukacyjnych wysiłków uczniów klas maturalnych I Liceum Ogólnokształcącego oraz Liceum Szkół Plastycznych zakończył się sukcesem!!!

Uczniowie klas I Liceum Ogólnokształcącego – klasy: 4H – wych. p. Anna Leśniak – Stęc, 4M – wych. p. Aleksandra Bycina, 4J – wych. p. Andrzej Widota, 4B – wych. p. Anna Strojny oraz Liceum Sztuk Plastycznych 5LSP – wych. p. Katarzyna Kwiotek – Ostapowicz – w obecności zaproszonych gości, przedstawicieli Starostwa Powiatu Raciborskiego, rodziców i nauczycieli otrzymali upragnione świadectwa ukończenia szkoły średniej.

Doroczna uroczystość wręczenia świadectw odbyła się w pięknej auli szkolnej.

W jej trakcie głos zabrali m.in. Pani Dyrektor Marzena Kacprowicz, Starosta Powiatu Raciborskiego Pan Grzegorz Swoboda, Prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu Pani Katharina Kreuzer, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Katarzyna Kończyło.

Szczególnie wyróżniającym się uczniom wręczono nagrody.

Nagrodę dla najlepszego absolwenta Liceum Sztuk Plastycznych 2024 otrzymała Karolina Szymiczek.

Nagroda dla wzorowego absolwenta I Liceum Ogólnokształcącego przypadła w udziale Natalii Ignacy.

Najbardziej prestiżowa nagroda Primus Inter Pares powędrowała w ręce Mileny Ciury.

Uroczystość skłaniała wszystkich do refleksji, podsumowań, wspomnień …

Zakręciła się łezka w niejednym oku …

Pamięć odtworzyła niezliczoną ilość wspólnych przeżyć, chwil, radości, wyjazdów, projektów … Wzruszenia zebranych uczniów, nauczycieli i gości nie dało się ukryć. A i sami maturzyści, w ciepłych słowach wypowiadając się o szkole, nauczycielach, relacjach jakie dane im było nawiązać przez ostatnie lata, nie kryli żalu, że trzeba pożegnać przyjaciół, opuścić przetarty szlak i poszukać nowej drogi…

Wszystkim maturzystom serdecznie gratulujemy ukończenia szkoły!

I cóż – trzymamy kciuki na maturze !!!

Nadchodzący maturalny maj będzie z pewnością niezapomniany. Niech będzie też pomyślny!

Maturzysto uwierz, że zdasz 🙂 🙂 🙂 

Jesteśmy z Wami!

E. Pytel
Wybierz kategorię

%d bloggers like this: