świąteczna wizyta w Dreźnie

Obrazy newsów: drezno_2015.png 18 grudnia 2015 grupa uczniów z naszej szkoły brała udział w jednodniowej wycieczce do Drezna. Wycieczkńę rozpoczńęliśmy od pobytu w Muzeum Higieny poświńęconemu życiu człowieka, gdzie poprzez eksperymenty doświadczaliśmy naszych zmysłów. Nastńępnie przewodnik wycieczki zapoznał nas z historią Drezna oraz oprowadził po najbardziej rozpoznawalnych zabytkach miasta. Ciąg dalszy relacji w rozwinińęciu newsa.
Obrazy newsów: drezno_2015.png 18 grudnia 2015 grupa uczniów z naszej szkoły brała udział w jednodniowej wycieczce do Drezna. Wycieczkńę rozpoczńęliśmy od pobytu w Muzeum Higieny poświńęconemu życiu człowieka, gdzie poprzez eksperymenty doświadczaliśmy naszych zmysłów. Nastńępnie przewodnik wycieczki zapoznał nas z historią Drezna oraz oprowadził po najbardziej rozpoznawalnych zabytkach miasta. 

Widzieliśmy: Zwinger, gdzie obecnie mieści sińę Galeria Starych Mistrzów, Operńę Sempera, rezydencjńę dynastii Wettynów – centralny punkt starówki, Kościół Mariacki (Frauenkirche) oraz katedrńę (Hofkirche).

Gwoździem programu był pobyt na jarmarku bożonarodzeniowym, który już z dala przyciąga ludzi swoim bajkowym oświetleniem i wspaniałą mieszanką zapachów świątecznych. Na każdym kroku można było zakupiæ tradycyjne wypieki, czy też inne potrawy i ogrzaæ sińę gorącym napojem. Kto chciał zakupiæ pamiątkńę, na pewno miał ku temu sporo sposobności, gdyż spacerując po jarmarku, można było napotkaæ mnóstwo stoisk z bombkami, świeczkami i innymi ozdobami świątecznymi. Atmosfera panująca na jarmarku, jak i w całym Dreźnie z pewnością każdego wprawiła w dobry nastrój, a świńęta Bożego Narodzenia stały sińę dla każdego jeszcze bardziej wyczekiwane.

Organizatorkami wyjazdu były:  pani Sybilla Weleda–Krńężlewska i pani Ewelina Klein.

Archiwa
%d bloggers like this: