Szlachetna paczka – edycja 2023

Nasza szkoła już kolejny raz dołączyła do inicjatywy Stowarzyszenia WIOSNA, realizując projekt Szlachetnej Paczki. Cała szkolna społeczność (uczniowie, rodzice i nauczyciele) sprostała zadaniu, jakie sobie obraliśmy. Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się zaspokoić wszystkie potrzeby rodziny.

W połowie listopada stanęliśmy przed trudnym zadaniem wyboru rodziny, którą w tegorocznej edycji chcieliśmy wspomóc. Zdecydowaliśmy się pomóc Pani Ewelinie, która wychowuje samotnie trójkę dzieci. Mieszkają wraz z jej rodzicami w domu jednorodzinnym. Kobieta nie może na razie podjąć pracy ze względu na opiekę nad sparaliżowanym ojcem. Siłą rodziny jest jej wzajemna miłość.

Klasy chętnie włączyły się w zbiórkę najpotrzebniejszych produktów. W piątek 15 grudnia br. szkolna biblioteka zamieniła się w magazyn pakunkowy. Uczniowie wzięli sprawy w swoje ręce i wspólnie pakowali paczki. Wszystko zamknięto do 33 pudeł. W godzinach popołudniowych panie Katarzyna Koczy oraz Ewa Teodorowicz-Tomaszek wspólnie z pracownikiem Powiatowego Centrum Sportu przewieźli PCSbusem wszystko do magazynu w Krzanowicach.

Rodzina została obdarowana następnego dnia poprzez wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Z ich relacji wiemy, że rodzina jest przeszczęśliwa, nie dowierza w ilość otrzymanych prezentów. Pani Ewelina jest bardzo wdzięczna wszystkim osobom, które zdecydowały się wspomóc ją oraz trójkę jej dzieci.

„Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz”. Dziękujemy wszystkim – Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom za włączenie się do działania na rzecz innych osób będących w potrzebie. Serdeczne podziękowania ślemy też w kierunku naszych zaprzyjaźnionych sąsiadów z PCS, na których zawsze możemy liczyć.

E. Teodorowicz-Tomaszek

 

 

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: