To już 24 wymiana polsko-francuska z La Souterraine w regionie Limousin!

Obrazy newsów: francja.jpg 16 kwietnia, 29-osobowa grupa młodzieży naszej szkoły wyruszyła w podróż do Francji. Pierwszy dzień zakończył sińę pobytem w niemieckiej miejscowości Filderstadt. To niewielka miejscowośæ położona bezpośrednio przy lotnisku w Stuttgarcie, gdzie dzińęki uprzejmości władz miasta możemy przenocowaæ oraz zjeśæ pyszne śniadanie przed kolejnym dniem podróży. Drugiego dnia po 11 godzinach jazdy  dotarliśmy do La Souterraine
Obrazy newsów: francja.jpg 16 kwietnia29-osobowa grupa młodzieży naszej szkoły wyruszyła w podróż do Francji. Pierwszy dzień zakończył sińę pobytem w niemieckiej miejscowości Filderstadt. To niewielka miejscowośæ położona bezpośrednio przy lotnisku w Stuttgarcie, gdzie dzińęki uprzejmości władz miasta możemy przenocowaæ oraz zjeśæ pyszne śniadanie przed kolejnym dniem podróży. Drugiego dnia po 11 godzinach jazdy  dotarliśmy do La Souterraine

Już z okien autokaru było widaæ, że miasto oraz krajobrazy wokół różnią sińę znacząco: maleńkie i wąskie uliczki, domy z jasnego kamienia, brak wieżowców i mnóstwo zieleni.

Obrazy newsów: la_souterraine.jpg

Nawet krowy pasące sińę na pastwiskach są inne – całkiem białe rasy charolais oraz jasnobrązowe – limousine. Wiosnńę widaæ na każdym kroku, a pola rzepaku urzekają swoją żółtą barwą widoczną z daleka.

Obrazy newsów: krowy_lacreuse_2.jpg

Obrazy newsów: krowy_lacreuse.jpg

Przed francuskim liceum czekały na nas rodziny goszczące. Pełni emocji przywitaliśmy sińę z nimi już według francuskich zwyczajów robiąc la bise (buziak).Sobotńę i niedzielńę spńędzimy z nimi. Jakie niespodzianki na nas czekają? Co bńędziemy robiæ? Co zobaczymy? Dowiecie sińę już w nastńępnej relacji, do przeczytania której zapraszamy serdecznie na szkolego Facebooka.

Relacja z wymiany również w raciborskich mediach.

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: