Warszawa kulturalnie i nie tylko

17 czerwca 2022 r. klasa 3LP wraz z uczennicami z klasy 1B i 3Jp udała sie na wycieczkę do Warszawy na zaproszenie pani posłanki Gabrieli Lenartowicz. Dzień był wypełniony atrakcjami. Zwiedzanie zaczęliśmy od jednego z najlepiej strzeżonych miejsc, czyli od siedziby Sejmu przy ulicy Wiejskiej. Najwięcej czasu spędziliśmy na galerii Sali Posiedzeń Sejmu, gdzie otrzymaliśmy cenną lekcję o zasadach pracy polskiego Sejmu. Prześliśmy również do części, gdzie obraduje Senat. Nie zabrakło też chwili pozowania do zdjęć przy mikrofonach dla mediów, gdzie zwykle udzielają wywiadów posłowie.

Po wspólnym posiłku, udaliśmy się do Narodowej Galerii Sztuki “Zachęta”, gdzie zwiedziliśmy trzy wystawy. Pierwszą była wystawa Mariusza Wilczyńskiego pt. “Zabij to…”, która skupiała się na pełnometrażowym animowanym debiucie artysty zatytułowanym Zabij to i wyjedź z tego miasta. Zwiedzaniu towarzyszyła dyskusja nad  odbiorem wystawy przez osoby ją odwiedzające. Drugą była wystawa Natalii Romik pt. “Kryjówki. Architektura przetrwania”, która była artystycznym hołdem dla kryjówek budowanych i użytkowanych przez Żydów podczas Holokaustu. Natomiast ostatnia, to ekspozycja malartwa Jerzego Krawczyka pt. “Gra o wszystko”.

Ostatnim ważnym punktem naszej wizyty w Warszawie był Teatr Wielki – Opera Narodowa, gdzie wysłuchaliśmy kantaty scenicznej “Carmina Burana” Carla Orffa.

Wróciliśmy bardzo zadowoleni, pełni wrażeń i pomysłów na kolejną wyprawę do stolicy.

Joanna Kazimierczak

 

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: