“Żyjemy zdrowo” – na zakończenie pikniku szkolnego

Drugi dzień pikniku szkolnego w ramach DNI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO upłynął pod hasłem „Żyjemy zdrowo”. 22 czerwca zagospodarowaliśmy drugą część szkoły – przenieśliśmy się na salę gimnastyczną, dziedziniec i boisko szkolne.

Ten dzień rozpoczęliśmy od meczu piłki siatkowej, w której po obu stronach siatki stanęły drużyny uczniów i nauczycieli. Po zaciekłej walce okazało się, że jednak nauczyciele byli odrobinę lepsi i wygrali cały mecz.

Następnie udaliśmy się na boisko szkolne, by w tańcu zaktywizować ruchowo pozostałych zgromadzonych uczniów i nauczycieli. Oprócz znanej wszystkim belgijki, którą bardzo chętnie odtańczyliśmy, nauczyliśmy się nowego tańca – jeruzalemy. Wróciliśmy też do macareny, która od wielu lat króluje na parkietach .

Dla tych, którzy mniej lubią kołysać się w słonecznych rytmach, przedłużyliśmy warsztat malowania ławek i sfinalizowaliśmy powstawanie kwietnika – skrzynka została pomalowana i zasadziliśmy w niej kompozycję kwiatów, ziół i owoców.

By dodać sobie energii, tego dnia powstawały smaczne sałatki owocowe. Tak jak pierwszego dnia popijaliśmy wodę smakową zapewnioną przez Wodociągi Raciborskie.

Dziękujemy, że byliście z nami! Życzymy udanych wakacji!

Samorząd Uczniowski

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: