Wieczorek poetycki “U Kasprowicza”

29 listopada 2023 r., już w zimowej scenerii, a jednak ciągle jeszcze jesienią, odbyła się kolejna odsłona wieczorku poetyckiego “U Kasprowicza“. Na naszej scenie pojawiły się prawdziwe talenty, których duszę, serca i myśli zniewoliła boska Kaliope. Usłyszeliśmy teksty napisane przez uczniów i zaprezentowane przez ich autorów: Karolinę Szymiczek – 5LSP, Vanessę Kapłanek – 3JM oraz Michała Florka – 2HB, a także teksty poetów znanych i lubianych przez tłumy: Wisławy Szymborskiej, Tadeusza Różewicza, Haliny Poświatowskiej, Jerzego Jurandota zaprezentowane przez: Michalinę Danowską – 4M, Martę Musioł – 2LSP, Milenę Fuks – 2LSP i Felicję Pytlik – 4H. Wybrzmiały również przepiękne aranżacje tekstów Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Jacka Kaczmarskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Juliana Tuwima w wykonaniu Emilie Grüner – 2J, Marty Plury – 3B, Wiktorii Szebel – 4H, Amelii Huczek – 4B i naszej uzdolnionej muzycznie polonistki – pani Magdaleny Myśliwy. Do wszystkich utworów muzycznych aranżacje przygotowała Martyna Nowak uczennica klasy 4B.

Na szczyt lirycznego Olimpu zaprowadził nas, przewodnik poetyckich dusz, nieoceniony i pięknie wrażliwy, wybitny poeta XXI wieku – pan Jacek Molęda. Mamy nadzieję, że ta odrobina poezji, którą mieliśmy okazję się rozkoszować, stanie się nektarem naszej duszy i pozwoli liryczną stopą przejść przez kolejne nieznane nam jeszcze etapy życia.

Zachęcamy do obejrzenia filmików z występami.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i pomoc w organizacji wieczorku. Już dzisiaj zapraszamy na kolejną odsłonę lirycznych uniesień w roku 2024. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę pani Grażyny Strózik – pomysłodawczyni i wieloletniej organizatorce wieczoru poetyckiego “U Kasprowicza”.

A. Rozłucka-Jankowska

Autorkami zdjęć są Shania Rogoza i Inga Cichy z klasy 2LSP.

Wkrótce też ukaże się nagranie wideo z wieczorku zarejestrowane przez pana Romana Szczasnego.

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: