Wrześniowy happening na raciborskim dworcu

Obrazy newsów: dworzec.jpg DWORZEC – miejsce szczególne, gdzie dynamika zmian, ruch, rytm przeplatają sińę z nostalgią oczekiwania, pożegnań oraz radością powitań, tworząc niezwykłą harmonińę. Scena, na której czas odgrywa główną rolńę, a jego ślady widoczne są na każdym kroku, stała sińę dla uczniów klasy III Liceum Plastycznego płaszczyzną twórczych doświadczeń, emocji i autorskich odkryæ. Wyjątkowy klimat raciborskiego dworca zamienił to miejsce w źródło inspiracji twórczych. Młodzi twórcy w ramach zajńęæ z podstaw fotografii i filmu próbowali “uchwyciæ blaski i cienie” obserwowanej rzeczywistości. 
Ciąg dalszy i fotorelacja w rozwinińęciu newsa.
Obrazy newsów: dworzec.jpg DWORZEC – miejsce szczególne, gdzie dynamika zmian, ruch, rytm przeplatają sińę z nostalgią oczekiwania, pożegnań oraz radością powitań, tworząc niezwykłą harmonińę. Scena, na której czas odgrywa główną rolńę, a jego ślady widoczne są na każdym kroku, stała sińę dla uczniów klasy III Liceum Plastycznego płaszczyzną twórczych doświadczeń, emocji i autorskich odkryæ. Wyjątkowy klimat raciborskiego dworca zamienił to miejsce w źródło inspiracji twórczych. Młodzi twórcy w ramach zajńęæ z podstaw fotografii i filmu próbowali “uchwyciæ blaski i cienie” obserwowanej rzeczywistości.

Za pośrednictwem aparatu fotograficznego rejestrowali kadry ilustrujące autorski punkt widzenia. Zastosowany eksperyment pedagogiczny w formie foto-happeningu okazał sińę trafioną metodą. 

Aktywne działania twórcze młodzieży w miejscu publicznym nie tylko wywołały akceptacjńę i uśmiech na twarzach pracowników kolei, ale wzbudziły również zainteresowanie oczekujących na peronach zmńęczonych pasażerów. 


Wybierz kategorię

%d bloggers like this: